Naga MarketsAmazon z rekordowym zyskiem w II kw., gigant nie nadążał wydawać zarobionych pieniędzy.Szef Amazon.com Inc. Jeff Bezos obiecał 3 miesiące temu wydać spodziewane duże zyski z uwagi na eksplozję przychodów ze sprzedaży w pandemii koronawirusa, jednak te rosły tak szybko, że spółka nie nadążała z wydaniem pieniędzy i kwartał zakończyła z rekordowym zyskiem netto.

  • Amazon zwiększył przychody o niebotyczne 40%.
  • Za takim wzrostem stoi przede wszystkim olbrzymie zwiększenie zainteresowania zakupami w internecie z uwagi na konieczność pozostawania w domach w trakcie pandemii.
  • Po prezentacji raportu kurs akcji Amazona w notowaniach posesyjnych wzrósł o niemal 6%.

Amazon: rekordowe przychody przekroczyły nawet oczekiwania spółki

Amazon w II kw. 2020 r. osiągnął rekordowy zysk w wysokości 5,2 mld dol. jak wynika z raportu opublikowanego w czwartek wieczorem po głównej sesji na NASDAQ. Zysk na akcję niemal podwoił się z 5,22 dol. rok temu do 10,30 dol. w tym roku.

Przychody ze sprzedaży wystrzeliły w górę o 40% względem analogicznego okresu rok wcześniej i wyniosły aż 88,9 mld dol. Końcowy wynik przekroczył także prognozy samego Amazona, które zakładały od 75 do 81 mld dol. Nawet analitycy byli bardziej optymistyczni niż Amazon, przewidując 81,45 mld dol.

Już 3 miesiące temu CEO Amazona, Jeff Bezos, zapowiedział, że spodziewa się rekordowych rezultatów, w związku z tym spółka zamierzała wydać nadmiarowy zysk napędzony eksplozją wyników sprzedażowych.

– Jeśli jesteś akcjonariuszem Amazon, to lepiej usiądź i zapnij pasy, bo my nie myślimy w małych kategoriach – podkręcał atmosferę w maju Jeff Bezos.

Zobacz również: Alphabet (Google): spadek zysku netto o 30% w II kw., choć wyniki powyżej oczekiwań

CMC
Hit inwestycyjny - koszyki akcji. Zwiększona ekspozycja. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Amazon: akcje w górę po sesji

Inwestorzy już wcześniej przewidzieli, że ten kwartał będzie dla Amazona świetny. Akcje giganta handlu internetowego od początku roku podrożały o 65% i właśnie w zeszłym kwartale kapitalizacja rynkowa przekroczyła 1,5 mld dol, a kurs wspinał się na kolejne rekordowe maksima.

Po publikacji raportu za II kw. w handlu pozasesyjnym po czwartkowej sesji na NASDAQ, akcje Amazona podrożały o nawet 6%.

– To był kolejny niesamowity kwartał i nie mogę być za to bardziej wdzięczny moim pracownikom na całym świecie – stwierdził szef Amazona w czwartek.

Amazon zanotował wzrost przychodów swojego działu e-commerce o 47,8% względem poprzedniego roku. Spółka spodziewa się wzrostu przychodów w III kw. 2020 r. do nawet 93 mld dol.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here