Naga Markets

Amazon wdraża sztuczną inteligencję, aby zoptymalizować logistykę i szybkość dostawObecnie Amazon priorytetowo traktuje wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI) w celu zwiększenia prędkości dostaw poprzez zmniejszenie odległości między produktami a klientami. Amerykańska spółka niedawno poinformowała, że AI odgrywa ważną rolę w różnych aspektach jej działalności.

Amazon kładzie coraz większy nacisk na sztuczną inteligencję

Przemawiając do CNBC 15 maja, Stefano Perego, wiceprezes ds. realizacji klientów i globalnych usług operacyjnych w rejonie Ameryki Północnej i Europy w Amazonie, powiedział, że sztuczna inteligencja odgrywa ważną rolę w różnych aspektach działalności przedsiębiorstwa.Obejmuje to wykorzystanie AI w transporcie, w takich dziedzinach jak mapowanie i planowanie tras oraz uwzględnianie czynników takich jak warunki pogodowe. Dodatkowo, sztuczna inteligencja pomaga klientom w znalezieniu pożądanych produktów podczas wyszukiwania na stronie Amazona.

Wyobraź sobie, jak złożony jest problem podjęcia decyzji, gdzie umieścić daną jednostkę zapasów. Umieszczenie jej w taki sposób, że zmniejszamy odległość zamówienia od klientów, a zwiększamy szybkość dostawy – powiedział Perego, podkreślając znaczenie rozmieszczenia zapasów jako kluczowego obszaru do obniżenia kosztów świadczenia usług.


TickmillPartnerem portalu Comparic.pl jest broker Tickmill  oferujący bezpośredni dostęp do szeregu instrumentów CFD, w tym walut, indeksów giełdowych, surowców, towarów, metali, obligacji, kryptowalut i akcji wielu czołowych firm z jednymi z najniższych spreadów na rynku i szybką realizacją zleceń.

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

Amazon priorytetowo traktuje swoją inicjatywę “regionalizacji”, której celem jest dostarczanie produktów do klientów z pobliskich magazynów zamiast z odległych lokalizacji. Jednak osiągnięcie tego celu wymaga zaawansowanej technologii do analizy danych i wzorców, aby przewidzieć zapotrzebowanie na produkty i określić optymalne rozmieszczenie zapasów.

Sztuczna inteligencja odgrywa kluczową rolę w osiągnięciu tego celu. Poprzez strategiczne umieszczanie produktów bliżej klientów, Amazon może ułatwić dostawy tego samego dnia lub następnego dnia, podobnie jak w przypadku swojej usługi subskrypcyjnej Prime.

Według Perego, wysiłki firmy w tym zakresie zakończyły się sukcesem, a ponad 74% zamówień klientów w Stanach Zjednoczonych jest realizowanych z pobliskich centrów dystrybucyjnych.

Warto również dodać, że 13 kwietnia Amazon ogłosił wydanie Bedrock, modelu sztucznej inteligencji, który pozwoli użytkownikom Amazon Web Services budować generatywne AI z modeli fundamentowych.

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKurs euro z szansą na odbicie. Oto dlaczego EUR/USD może zyskiwać
Następny artykułPoranek z rynkami – waluty, bitcoin, surowce, DAX oraz metale 16.05.2023 [WIDEO]
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.