TMS


Spółka Amazon, lider branży e-commerce kupiła 3 nowe domeny związane z kryptowalutami, co wywołało spekulacje, że firma zamierza mocno zaangażować się w ten szybko rosnący biznes.


Jednak miesiąc temu Patrick Gauthier, vice szef Amazona powiedział, że firma nie prowadzi rozmów na temat akceptowania płatności w kryptowalutach, ponieważ jest jeszcze na to za mały popyt.

Wspomniane domeny to: amazonethereum.com, amazoncryptocurrency.com, amazoncryptocurrencies.com – zarejestrowane we wtorek. Ta wiadomość pojawiła się akurat kiedy cena Bitcoina przebiła historyczny rekord 7000$, po wiadomości o planach uruchomienia kontraktów futures na giełdzie CME.

Pojawiły się, plotki, że Amazon jednak będzie akceptować płatności Bitcoinem, jednak firma tego nie potwierdziła. Takie informacje podbijają cenę kryptowaluty, co może być wykorzystywane do manipulacji kursem. Niemniej jednak Amazon posiada już domenę “amazonbitcoin.com”, która prowadzi prosto do sklepu Amazon i najwyraźniej chce mieć kolejne.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here