Naga Marketso-AMAZON-DELIVERY-facebookCzy wiesz, że zaledwie dziesięć lat temu akcje Amazon były handlowane poniżej 100 USD? Po przełamaniu poziomu 500 USD w 2015 r., cena akcji spółki wzrosła gwałtownie by we wrześniu 2018 r. osiągnąć 2050 USD. O ile cena przez kilka następnych miesięcy spadała do zaledwie 1 307 USD, to obecnie wróciła na wysokie poziomy i znajduje się tuż poniżej 2000 USD, a jeden z analityków sugeruje może osiągnąć 3000 USD.

W tym artykule wyjaśniamy, jak wygląda obecna sytuacja spółki Amazon, dlaczego niektórzy oczekują znacznego wzrostu akcji oraz wskażemy jakie są możliwości do handlu, które mają miejsce właśnie teraz. Zaczynamy!

Amazon: pytanie o 500 miliardów USD

Analitycy giganta bankowości inwestycyjnej, Piper Jaffray, zszokowali rynek wyjątkowo byczym oczekiwaniem wobec akcji Amazon, który sugeruje, że mogą osiągnąć wycenę na poziomie 3000 USD, choć z założeniem, że najwcześniej w połowie 2021 roku. Kluczem ich analizy jest formuła wyceny wielomiliardowej firmy.

Według analityków Piper Jaffray istnieją dwa sposoby obliczania wartości Amazon: jako firmy handlu detalicznego lub firmy technologicznej. Wskaźniki wyceny dla firm detalicznych są tradycyjnie niższe niż podobne wskaźniki dla spółek sektora technologii (lub e-commerce), a w przypadku Amazon różnica w wartości jest ogromna – wynosi 500 mld USD.

Jeśli okaże się, że Piper Jaffray ma rację, oznacza to, że akcje Amazon są obecnie niedoszacowane o około 65% w stosunku do ceny zamknięcia z 24 maja wynoszącej 1.823 USD za akcję. To również sprawi, że Warren Buffet potwierdzi swoja rangę, ponieważ jego firma, Berkshire Hathaway, w ciągu ostatnich miesięcy zdobyła akcje Amazon o wartości blisko 1 miliarda dolarów.

Co reszta z Wall Street sądzi o Amazon?

Spośród 45 ankietowanych brokerów i banków inwestycyjnych na Wall Street 40 posiada wydaną rekomendację kupna akcji, a pozostałe pięć ma rating “przeważaj”. W rzeczywistości wiele banków inwestycyjnych, takich jak RBC Capital Markets, Deutsche Bank i Credit Suisse Group rozpoczęło rekomendowanie zakupu w tym roku. Oczywiście nigdy nie oznacza to, że cena akcji po prostu będzie rosła – ale pokazuje to, że ci wielcy inwestorzy pozytywnie oceniają fundamenty spółki.

W rzeczywistości, spośród przebadanych brokerów i banków inwestycyjnych, średnia cena docelowa akcji wynosi 2 128 USD, przy czym najwyższy poziom to 2 450 USD, a najniższy to 1 850 USD. Chociaż są to opinie różnych analityków, dane liczbowe – wraz z prognozą Pipera Jaffray mówiącą o 3,000 USD – przedstawiają pewną możliwość wzrostu kursu akcji Amazon z obecnego poziomu. Co mówi nam wykres?

Handel akcjami Amazon

Jak można zobaczyć poniżej, długoterminowy wykres kursu akcji Amazon wskazuje na wyraźny trend zwyżkowy. Jednakże, pojawiło się również kilka znaczących ruchów w dół, sygnalizujących, że inwestorzy i inwestorzy powinni zawsze przestrzegać ścisłych zasad zarządzania ryzykiem.

Amazon

Źródło: Admiral Markets MT5 Supreme Edition, AMZN, wykres tygodniowy – Zakres danych: od 10 kwietnia 2011 do 27 maja 2019, sporządzony dnia 27 maja 2019, o godz. 7:57 pm BST. – Prosimy pamiętać: wyniki osiągnięte w przeszłości nie dają gwarancji osiągnięcia podobnych w przyszłości.

Inwestorzy często wykorzystują linie wsparcia i oporu, takie jak linie trendu, aby pomóc w zidentyfikowaniu możliwych obszarów, w których kupujący mogą powrócić na rynek po spadku ceny. Długoterminowa cena Amazon pokazuje dwie możliwe linie wsparcia, które mogą być przydatne, jeśli akcje zaczną nagle spadać:

Źródło: Admiral Markets MT5 Supreme Edition, AMZN, wykres dzienny – Zakres danych: od 3 maja 2015 do 27 maja 2019, sporządzony dnia 27 maja 2019, o godz. 8:04 pm BST. – Prosimy pamiętać: wyniki osiągnięte w przeszłości nie dają gwarancji osiągnięcia podobnych w przyszłości

Inwestorzy, którzy preferują niższe interwały, stosując trading na ruchach krótkoterminowych, mogą przyjrzeć się wykresowi dziennemu w poszukiwaniu możliwych obszarów wsparcia, w których kupujący mogą powrócić na rynek po spadku ceny. Poniższy, aktualny wykres dzienny ceny Amazon oferuje dwa poziomy wsparcia: linię trendu i poziomą linię wsparcia zaznaczone na czarno: Źródło: Admiral Markets MT5 Supreme Edition, AMZN, wykres dzienny – Zakres danych: od 25 lipca 2018 do 27 maja 2019, sporządzony dnia 27 maja 2019, o godz. 8:04 pm BST. – Prosimy pamiętać: wyniki osiągnięte w przeszłości nie dają gwarancji osiągnięcia podobnych w przyszłości

Podczas gdy linie wsparcia i oporu oferują możliwe obszary strefowe, w których kierunek ruchu rynku mógłby się zmienić, istnieje możliwość, że rynek może nigdy nie osiągnąć tego obszaru. Jednak siłą obszarów strefowych jest fakt, że jeśli rynek dociera do danego obszaru, trader jest gotowy i przygotowany oraz wie, czego dalej szukać. W większości przypadków będzie to jakaś forma wejścia na rynek na bazie price action, jak choćby formacje podwójnego dna lub świece młota.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułS&P 500 poniżej 2750 pkt. Indeks nie był tak słaby od 3 miesięcy
Następny artykułKurs złotego traci przez problemy dwóch polskich banków?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here