Naga MarketsOd momentu wejścia na giełdę w 1997 roku, Amazonowi w 2018 roku udało się w końcu osiągnąć kapitalizację na poziomie 1 biliona dolarów. Podczas gdy kurs akcji firmy zmagał się w różnych okresach w swojej historii, nadal wykazuje zawrotny wzrost o 80 000%. Dużą część tego wzrostu zawdzięcza się Jeffowi Bezosowi – założycielowi spółki.

Coroczny list Bezosa do akcjonariuszy utrzymuje się wysoko w rankingu listy czytelniczej każdego inwestora. Zwłaszcza, że po publikacji tegorocznego listu na początku kwietnia, inwestorzy stali się wyjątkowo czujni. W tym artykule przedstawiona zostanie jego treść, wpływ na cenę akcji Amazon oraz okazje handlowe, które mogą się pojawić.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ostrzeżenie Jeffa Bezosa

“Jeśli zaliczymy przypadkowe kilkumilardowe wpadki, będziemy eksperymentować nad właściwą skalą działalności Amazona” – powiedział Bezos w swoim rocznym liście do akcjonariuszy. “Włożymy mnóstwo pracy, by były to dobre decyzje, ale nie wszystkie dobre decyzje ostatecznie się opłacą”.

Dla większości inwestorów, ostrzeżenie prezesa firmy wartej bilion dolarów, który mówi o kilkumiliardowych stratach może być powodem do niepokoju. Jednak Bezos nie jest zwykłym prezesem. Po założeniu Amazona, a dokładnie księgarni internetowej w 1994 roku, Bezos zbudował wieloźródłowy strumień przychodów, takich jak: Amazon Studios, Amazon Electronics, Amazon Grocery, Amazon Cloud (AWS), wielu produktów sztucznej inteligencji i kontraktów rządowych, a także ich światowej sławy witryny e-commerce Amazon.com.

Oczywiście, oprócz ostrzeżeń w swoim liście Bezos utrzymał również pozytywne nastawienie, stwierdzają, że: “Dobrą wiadomością dla właścicieli akcji jest to, że jedna duża dobra decyzja w nadmiarze może pokryć koszty wielu błędnych”. Ogromnie cenna rada dla wielu traderów! Ale czego ta duża, zwycięska decyzja będzie dotyczyć? Czy będzie to atak Amazon’a na wart 3 bilionów dolarów rocznie rynek ochrony zdrowia? Albo dostawy internetowe z kosmosu? Tylko czas pokaże, ale analizując cenę akcji Amazona i obserwując oczekiwania analityków, możemy mieć pewien pogląd na przyszłość.

Co sugerują oczekiwania analityków badających Amazona?

Spośród 45 ankietowanych brokerów i banków inwestycyjnych 40 posiada wydaną rekomendację kupna akcji, a pięć rating “przeważaj”. W rzeczywistości wiele banków inwestycyjnych, takich jak: RBC Capital Markets, Deutsche Bank i Credit Suisse Group rozpoczęło rekomendowanie zakupu w tym roku. Oczywiście nigdy nie oznacza to, że cena akcji po prostu będzie rosła – ale pokazuje to, że ci wielcy inwestorzy pozytywnie oceniają fundamenty spółki.

W rzeczywistości, spośród przebadanych brokerów i banków inwestycyjnych, średnia cena docelowa akcji wynosi 2 128 USD, przy czym najwyższy cel to 2 450 USD, a najniższy to 1 850 USD. Podczas gdy są to tylko opinie różnych analityków, dane liczbowe przedstawiają pewien możliwy wzrost kursu akcji Amazon w stosunku do obecnego poziomu. Co mówi nam wykres?

Handel kontraktami CFD na akcje Amazon

Jak można zobaczyć poniżej, długoterminowy wykres kursu akcji Amazon wskazuje na wyraźny trend zwyżkowy:

Źródło: Admiral Markets MT5 Supreme EditionAMZN,wykres tygodniowy – Zakres danych: od 10 Kwietnia 2011 do 15 kwietnia 2019, sporządzony dnia 15 kwietnia 2019, o godz. 11:28 pm BST. – Prosimy pamiętać: Wyniki osiągnięte w przeszłości nie dają gwarancji osiągnięcia podobnych w przyszłości.

Skupiając się na ostatnich zmianach cen na wykresie dziennym widać, że istnieje trochę przestrzeni do osiągnięcia mediany prognoz analityków na poziomie 2.128 USD:

Źródło: Admiral Markets MT5 Supreme Edition, AMZN, wykres tygodniowy – Zakres danych: od 15 listopada 2017 do 15 kwietnia 2019, sporządzony dnia 15 kwietnia 2019, o godz.11:33 pm BST. – Prosimy pamiętać: Wyniki osiągnięte w przeszłości nie dają gwarancji osiągnięcia podobnych w przyszłości.

Ten rodzaj analizy może być przydatny dla inwestorów w wyborze określonego nastawienia do zmiany cen spółki. Jak pokazuje ostatni ruch ceny, rynki nie poruszają się tylko w linii prostej. Dlatego też inwestorzy często wykorzystują narzędzia analizy technicznej i wskaźniki, aby pomóc w identyfikacji możliwych poziomów wejścia i zleceń stop loss, które zapewniają możliwości zakupu przy niskim poziomie ryzyka.

Jednym z najlepszych sposobów przetestowania strategii, narzędzi handlowych, teorii lub pomysłów jest wykorzystanie wolnego od ryzyka rachunku handlowego demo dla platformy MetaTrader 5, który umożliwia dostęp do globalnych akcji, walut i towarów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here