Naga MarketsAmazon: w czwartek wyniki za świetny II kw. 2020 r., akcje w dół we wtorekAmazon opublikuje swoje wyniki finansowe w raporcie za II kw. 2020 r., który ujrzy swoje światło dzienne już jutro 30 lipca. Tymczasem notowania giganta handlu internetowego od połowy lipca wyłamamały się z silnego trendu wzrostowego rozpoczętego w marcu 2020 roku po krachu wywołanego pandemią.

  • W czwartek Amazon przedstawi raport za prawdopodobnie świetny II kw. 2020 r. pod względem przychodów ze sprzedaży.
  • Wątpliwości budzi jednak rzeczywisty zysk netto spółki.
  • Szef Amazona, Jeff Bezos, wystąpi przed antymonopolową komisją Kongresu 29 lipca wraz z CEO Apple, Alphabet oraz Facebooka.
  • Notowania Amazona spadły we wtorek o 1,8%.

Amazon: raport za II kw. 2020 r. już we czwartek

Amazon.com przedstawi 30 lipca wyniki finansowe za II kw. 2020 r., a inwestorzy i analitycy wierzą, że ostatnie kilka miesięcy spowite widmem pandemii wywołało u ludzi zamkniętych w domach sporą chęć na dokonanie zakupów, co miało się przełożyć na silny ruch w branży handlu internetowego.

Amazon na drugi kwartał 2020 roku w swoich prognozach zapowiedział przychody w przedziale od 75 do 81 mld dol. Analitycy przepowiadają średnio około 81,5 mld, a skrajnie wysokie oczekiwania mówią o nawet 91 mld dol.

Amazon twierdzi, że zysk operacyjny może oscylować wokół zera, jednak optymistycznie zakłada wartość w okolicach 1,5 mld dol. Przed pandemią spółka prognozowała nawet 4 mld dol. zysku operacyjnego, jednak nieoczekiwane wydatki związane ze zmienną sytuacją w światowej gospodarce wygenerowały dodatkowe koszty.

Analitycy z Wall Street nie są w stanie dokładnie przewidzieć kwestii dochodu netto. Ich prognozy wahają się od 3,64 dol. zysku netto na akcję do nawet 2,38 straty netto na akcję.

Raport Amazona ukaże się dzień po wystąpieniu CEO Amazona, Jeffa Bezosa, przed komisją Kongresu w sprawie dochodzenia na temat monopolowych zakus internetowych gigantów. Przed gronem polityków głos zabiorą także CEO Apple, Alphabet oraz Facebooka.

Zobacz również: Kodak: kurs eksplodował o 203% w górę po pożyczce od rządu Trumpa

CMC
Panikujesz? Wykorzystaj sytuację na wzrost/spadek. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Amazon: trend wzrostowy akcji załamał się

Notowania Amazon wyłamały się z silnego trendu wzrostowego w oczekiwaniu na publikację raportu już w ten czwartek. Kurs akcji internetowego giganta zakończył wczorajszą sesję z ceną zamknięcia 3000,33 dol. i spadkiem o 1,88%.

Amazon: w czwartek wyniki za świetny II kw. 2020 r., akcje w dół we wtorek
Notowania Amazon.com Inc. na NASDAQ. Źródło: tradingview.com

Jednak cena za akcję Amazona jest nadal aż o 79% wyżej od dołka z 16 marca na poziomie 1676,61 dol. wywołanego wybuchem pandemii COVID-19. Natomiast od początku roku akcje Amazona podrożały o ponad 62%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here