Naga MarketsCreative Commons Autor: Zhao

Amazon jest jedną z największych spółek, które mają zaprezentować wyniki kwartalne w tym tygodniu. Choć rynek spodziewa się solidnego raportu pod względem zysku oraz sprzedaży, może to jednak nie wystarczyć, aby podtrzymać dotychczasowy trend wzrostowy. Kluczowe będą szczegóły dotyczące przychodów z segmentu chmury obliczeniowej, który do tej pory napędzał rozwój firmy.

Na początku ubiegłego roku notowania tej spółki przyspieszyły rajd na północ. W przypadku pozytywnego zaskoczenia wynikami celem dla kupujących powinien być poziom 922,53 USD, który oznaczał maksima z początku marca. Za scenariuszem dalszych wzrostów może przemawiać to, że prawdopodobnie doszło do wytworzenia się nowego wyższego dołka w okolicy poziomu 883,60 USD. Ponadto układ trzech średnich kroczących (21-, 55- oraz 150-okresowa) sprzyja bykom, gdyż poruszają się one solidarnie na północ. W przypadku przejęcia inicjatywy przez stronę podażową kluczowym wsparciem powinno być dolne ograniczenie średnioterminowego kanału.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Amazon opublikuje wyniki za miniony kwartał już we czwartek po zakończeniu sesji na Wall Street. Według konsensusu zebranego przez FactSet spółka powinna poprawić zysk na jedną akcję o 1 centa do poziomu 1,08 USD. Z kolei skorygowany wskaźnik EPS powinien wzrosnąć o 15 centów do 2,35 USD. Łączne przychody mają natomiast zwiększyć się z 29,1 mld od 35,4 mld USD. Ważne dla reakcji rynku będzie jednak to, czy nie zahamował rozwój po stronie segmentu chmury obliczeniowej.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here