Naga MarketsAmazon szpieguje polityków? Jeff Bezos odpowiada na pytania europosłówJeff Bezos, prezes i założyciel Amazona, znajduje się w ogniu krytyki już nie tylko amerykańskiego Kongresu. Tym razem posłowie Parlamentu Europejskiego zapytali najbogatszego człowieka na świecie czy szpieguje polityków, liderów związków zawodowych i swoich pracowników.

  • Zwiazki zawodowe chcą śledźtwa KE przeciwko Amazonowi.
  • Amerykańska firma chciała zatrudnić analityków mających zbierać “poufne informacje”.
  • Amazon tłumaczy, że opisy stanowiska nie były poprawne.

Interwencja posłów Parlamentu Europejskiego

List autorstwa Leïli Chaibi, podpisany przez 36 europosłów, jest odpowiedzią na prośbę przedstawicieli związków zawodowych o wszczęcie śledztwa przez Komisję Europejską przeciwko Amazonowi.

Zastanawiamy się nad pańskimi intencjami z wielkim niepokojem: czy obserwacja Amazonu jest celowo wymierzona w związkowców, pracowników Amazon, a także w przedstawicieli politycznych (w tym w nas samych), którzy mogliby ewentualnie wyrazić krytykę jego działalności? – pytają politycy.

Wątpliwości działaczy związkowych wzbudziły dwie oferty pracy wystawione przez firmę. Amazon szukał “analityków wywiadu”, którzy mieli posługiwać się językiem hiszpańskim i francuskim. Jak podaje CNBC, do obowiązków nowych pracowników firmy miałoby należeć monitorowanie zagrożeń dla przedsiębiorstwa, w tym związków zawodowych i nieprzychylnych polityków.

Zobacz również: Kurs euro zyskuje, mimo coraz gorszych perspektyw gospodarczych UE

Jesteśmy zaniepokojeni tym, czy europejskie związki zawodowe, jak również przedstawiciele wybrani na szczeblu lokalnym, krajowym lub europejskim, będą dotknięci tym podejściem do “monitorowania zagrożeń”, które ma na celu tłumienie działań grupowych i organizowania związków zawodowych. – czytamy dalej.

CMC
Koszyki akcji - transakcje na wielu sektorach jednocześnie. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Amazon odrzuca oskarżenia

Co więcej, ogłoszenie mówiło o wyszukiwaniu poufnych informacji na temat planów i organizacji związków zawodowych, a także kampanii skierowanych przeciwko Amazonowi. Po pierwszych doniesieniach medialnych firma zdecydowała się na usunięcie oferty.

Opis stanowiska nie był dokładnym opisem roli – został on błędnie wykonany i od tego czasu został poprawiony. Mamy już rady zakładowe i organy pracownicze w Amazon. Faktem jest, że już teraz oferujemy doskonałe wynagrodzenie, doskonałe świadczenia i doskonałe możliwości rozwoju kariery, a wszystko to w bezpiecznym i nowoczesnym środowisku. W Amazon te korzyści i możliwości wiążą się z pracą, podobnie jak możliwość bezpośredniej komunikacji z kierownictwem firmy. – skomentowała rzeczniczka prasowa firmy.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Amazon w ciągu ostatniego miesiąca, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here