Naga Marketso-AMAZON-DELIVERY-facebookAmazon stara się o patent dot. systemu opartego na blockchainie, który śledzi towary poruszające się w ramach jego łańcucha dostaw.

  • Amazon stawia w logistyce na blockchain.
  • Firma złożyła w urzędzie patent dot. zdecentralizowanej technologii.

Amazon chce oprzeć logistykę na blockchainie

Patent Amazon – datowany na 26 maja – opisuje system działania „certyfikacji rozproszonej księgi”. Dokument wyjaśnia, że ​​rozwiązanie śledzenia zapewni, że towary sprzedawane na stronie platformy są autentyczne.

Te artykuły również Cię zainteresują
W części opisu szczegółowego patentu autor wyjaśnia, że ​​celem całego systemu jest poprawa „zaufania poprzez platformę usług dla przedsiębiorstw, która umożliwia stronom zmapowanie ich globalnych łańcuchów dostaw”. Rozwiązanie śledzenia przesyłek sprawiłoby, zdaniem twórców, że pozycja produktów przemieszczających się wzdłuż łańcucha dostaw od produkcji do użytkownika końcowego byłaby bardziej transparentna.

System opisany w dokumencie może również umożliwiać uczestnikom, takim jak producenci, kurierzy, dystrybutorzy, użytkownicy końcowi, a nawet użytkownicy drugorzędni, dodawanie zdarzeń do księgi po rejestracji w urzędzie certyfikacji. Urząd certyfikacji może również zastosować zasady dotyczące testowania i certyfikacji, takie jak zapewnienie jakości produktu w łańcuchu dostaw lub wymaganie pewnych kroków certyfikacji, zanim produkt będzie mógł przejść do przodu.

Narzędzie śledzenia na miarę XXI w.

Dokument wyjaśnia, że ​​tradycyjne rozwiązania śledzenia towarów odwzorowały ograniczoną część łańcucha dostaw, zwykle taką, która jest dostępna dla jego programisty. Autor patentu twierdzi również, że takie systemy nie pasują do nowoczesnych rozdrobnionych łańcuchów dostaw.

Autor poleca też: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here