Naga MarketsAkcje amerykańskiego giganta handlu e-commerce przekraczają magiczną strefę 2 tysięcy dolarów za akcję. To zdecydowanie kamień milowy dla spółki do osiągnięcia kapitalizacji rynkowej w wysokości 1 biliona dolarów.


Cena akcji Amazon przebiła barierę 2 tysięcy dolarów za akcję wraz z momentem dzwonka otwierającego sesję amerykańską. Następnie wykres na fali euforycznego momentu poszybował kolejnych 1.3 procent osiągając w sumie poziom 2025,75 ustanawiając nowy rekord.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rekordowy wzrost cen akcji Amazon przypada na dzień po tym, jak akcje zyskały ponad 3 procent po byczej rekomendacji jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie – Morgan Stanley. Dokładnie wczoraj analityk banku, Brian Nowak potwierdził rekomendację “mocnym kupuj” dodatkowo zauważając, że w ostatnim czasie wielokrotnie spółka odnotowywała lepsze wyniki od najbardziej optymistycznych prognoz analityków.

Przypomnijmy, że analitycy banku Morgan Stanley podnieśli wczoraj 12-miesięczny cel cenowy dla giganta e-commerce z 1 850 USD za akcję do 2 500 USD. Nowa cena docelowa – najwyższa na Wall Street wśród podmiotów rokujących cenę akcji w przyszłości – oznacza wzrost o 25,1% od środowego zamknięcia giełdy. W najwyższym punkcie dzisiejszego obrotu stanowiło to już ledwie 20,48 procenta.

Przekroczenie bariery 2 tysięcy punktów to dla spółki kamień miliony w wspinaczce po kapitalizację wartą równo 1 biliona dolarów, jednocześnie goniąc pierwszą amerykańską spółkę – Apple – która dokonała tego jako pierwsza.

Amazon – H4

Jak widzimy po wykresie, trend wzrostowy na spółce jest praktyczne niezachwiany – ledwie testując poprzednie szczyty wraz z tworzącą się sekwencją utrzymującą trend. Idąc tym tropem – kolejnym miejscem skąd prawdopodobnie spółka może wyjść na nowe szczyty jest poziom 1920, który stanowi poziom wsparcia dla wykresu i całości układu wzrostowego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here