Naga MarketsAkcje amerykańskiego giganta handlu e-commerce przekraczają magiczną strefę 2 tysięcy dolarów za akcję. To zdecydowanie kamień milowy dla spółki do osiągnięcia kapitalizacji rynkowej w wysokości 1 biliona dolarów.


Cena akcji Amazon przebiła barierę 2 tysięcy dolarów za akcję wraz z momentem dzwonka otwierającego sesję amerykańską. Następnie wykres na fali euforycznego momentu poszybował kolejnych 1.3 procent osiągając w sumie poziom 2025,75 ustanawiając nowy rekord.

Rekordowy wzrost cen akcji Amazon przypada na dzień po tym, jak akcje zyskały ponad 3 procent po byczej rekomendacji jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie – Morgan Stanley. Dokładnie wczoraj analityk banku, Brian Nowak potwierdził rekomendację “mocnym kupuj” dodatkowo zauważając, że w ostatnim czasie wielokrotnie spółka odnotowywała lepsze wyniki od najbardziej optymistycznych prognoz analityków.

Przypomnijmy, że analitycy banku Morgan Stanley podnieśli wczoraj 12-miesięczny cel cenowy dla giganta e-commerce z 1 850 USD za akcję do 2 500 USD. Nowa cena docelowa – najwyższa na Wall Street wśród podmiotów rokujących cenę akcji w przyszłości – oznacza wzrost o 25,1% od środowego zamknięcia giełdy. W najwyższym punkcie dzisiejszego obrotu stanowiło to już ledwie 20,48 procenta.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Przekroczenie bariery 2 tysięcy punktów to dla spółki kamień miliony w wspinaczce po kapitalizację wartą równo 1 biliona dolarów, jednocześnie goniąc pierwszą amerykańską spółkę – Apple – która dokonała tego jako pierwsza.

Amazon – H4

Jak widzimy po wykresie, trend wzrostowy na spółce jest praktyczne niezachwiany – ledwie testując poprzednie szczyty wraz z tworzącą się sekwencją utrzymującą trend. Idąc tym tropem – kolejnym miejscem skąd prawdopodobnie spółka może wyjść na nowe szczyty jest poziom 1920, który stanowi poziom wsparcia dla wykresu i całości układu wzrostowego.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStartuje Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii
Następny artykułBank Rezerwy Indii zamierza utworzyć centralną kryptowalutę
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here