Naga MarketsPrognoza cen akcji Amazon na 2021: jak długo potrwa powyborcza hossa?Niepewność związana z wyborami prezydenckimi w USA spowodowała wzrost zainteresowania najważniejszymi amerykańskimi akcjami. Największe amerykańskie indeksy, Nasdaq 100 i S&P 500, a także pojedyncze akcje, w tym Amazon były świetnym wyborem inwestycyjnym. Kto jest więc prawdziwym zwycięzcą? Oprócz polityków, do tego grona należy na pewno prezes Amazon – Jeff Bezos, którego majątek wzrósł według Bloomberga o 10,5 miliarda dolarów.

  • Z perspektywy analizy technicznej, krótko i długoterminowa perspektywa dla Amazona wyglądają pozytywnie
  • Akcje AMZN poruszają się w 52 – tygodniowym przedziale 1625 USD – 3552 USD
  • Podczas tygodnia wyborczego w Stanach Zjednoczonych akcje AMZN wzrosły z 2953 USD 2 listopada do 3388 USD, 9 listopada 2020 r.

Amazon – prognoza kursu akcji  po gorączkowym tygodniu wyborów

Amerykańska giełda wyraźnie zwyżkowała na wieść o zwycięstwie Joe Bidena i podziale w amerykańskim Kongresie. Wybór Joe Bidena zwiększa prawdopodobieństwo większych bodźców gospodarczych i bardziej pokojowych stosunków handlowych, podczas gdy kontrolowany przez republikanów Senat może blokować bardziej rygorystyczne regulacje i podwyżki podatków.

Te artykuły również Cię zainteresują
Największymi zwycięzcami powyborczego tygodnia były akcje spółek technologicznych, w tym też Amazon, ponieważ inwestorzy uznali, że prawdopodobnie podzielony Kongres gwarantuje ochronę przed antymonopolową regulacją.

W środę 4 listopada 2020 r., zaledwie dzień po wyborach w USA, prognozy dotyczące akcji Amazon uległy wyraźnej rewizji, ponieważ inwestorzy obawiali się, że zmiany regulacji dotyczącej sektora technologicznego. Amazon, który zawsze rozszerzał swój zakres i wielkość, była od dawna głównym celem dla organów regulacyjnych ds. ochrony konkurencji. Jednak za prezydentury Joe Bidena, kontrolowany przez republikanów Senat (co nie jest jeszcze pewne) utrudniałby demokratom ograniczanie działaności największych firm technologicznych.

Pozytywne tło polityczne, poparte silnymi fundamentami Amazoni i byczą analizą techniczną, sprawia, że inwestorzy postrzegają akcje AMZN jako atrakcyjną inwestycję.

Jeśli nie stanie się nic niespodziewanego, to po wyborcze zyski mogą być zaledwie punktem wyjścia dla kontynuacji trendu wzrostowego w przyszłym roku.

Capital.com
Capital.com: handluj złotem z niskim spreadem (0.20$) i bez prowizji! SPRAWDŹ NAS

Akcje Amazon: kupić czy sprzedać?

Czy akcje Amazon będą rosnąć? Z perspektywy analizy technicznej, krótko i długoterminowa perspektywa dla Amazona wyglądają pozytywnie. Jeśli przeanalizujemy wyniki roczne, to według ChartMill Amazon osiąga wyniki lepsze niż 91% wszystkich akcji.

Obecnie akcje AMZN poruszają się w 52 – tygodniowym przedziale 1625 USD – 3552 USD, uwzględniając ostatnie zamknięcie 10 listopada 2020 roku na poziomie 3143 USD.

Jeśli przyjrzymy się bliżej zachowaniu akcji Amazon podczas tygodnia wyborczego w Stanach Zjednoczonych, zauważymy, że akcje AMZN wzrosły z 2953 USD 2 listopada do 3388 USD, 9 listopada 2020 r., co stanowi imponujący wzrost o 14,7 procent.

Inwestuj  razem z brokerem Capital.com. Sprawdź kontrakty CFD pozwalające zarabiać na spadkach i wzrostach cen.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here