Naga Markets


Koniec tygodnia był dla Jeffa Bezosa CEO Amazonu wyjątkowo szczęśliwy. Wszystko za sprawą kwartalnych wyników kierowanej przez niego firmy.
Koniec tygodnia był dla Jeffa Bezosa CEO Amazonu wyjątkowo szczęśliwy. Wszystko za sprawą kwartalnych wyników kierowanej przez niego firmy.

Koniec tygodnia dla akcjonariuszy amerykańskiego Amazonu był bezsprzecznie bardzo udany. Wszystko za sprawą świeżo opublikowanych wyników i reakcji rynku na dobre wieści na temat internetowego giganta.


Jednak prawdziwym wygranym może nazywac się sam Jeff Bezos – założyciel i CEO spółki Amazon, a także jej największy akcjonariusz. Bezos posiada 83,933,463 akcje Amazonu co stanowi niewiele ponad 18% wszystkich dotychczas wyemitowanych przez spółkę papierów.

Rzut oka na wykres AMZN wyjaśnia nam dlaczego CEO Amazon miał prawdopodobnie bardzo udany weekend. Po początkowym zamieszaniu na giełdzie wywołanym publikacją wyników za pierwszy kwartał, inwestorzy ochłonęli na tyle aby podjąć jedyną sensowną decyzję w tym momencie: kupuj, KUPUJ!

Akcje spółki Amazon kierowanej przez Bezosa otworzyły się w piątek 49 dolarową luką. W najwyższym punkcie dnia, akcje AMZN kosztowały 452,65 USD. Poniedziałkowa sesja na Wall Street również przyniosła lukę na wykresie Amazonu, jednak nie takiej wielkości. Jak Na razie, wszystko wskazuje na to, że Amazon podczas dzisiejszej sesji będzie kierował się na północ.
Akcje spółki Amazon kierowanej przez Bezosa otworzyły się w piątek 49 dolarową luką. W najwyższym punkcie dnia, akcje AMZN kosztowały 452,65 USD. Poniedziałkowa sesja na Wall Street również przyniosła lukę na wykresie Amazonu, jednak nie takiej wielkości. Na moment pisania tego artykułu, wszystko wskazuje na to, że Amazon podczas dzisiejszej sesji będzie nadal kierował się na północ.

Akcje spółki Amazon otworzyły się w piątek 49 dolarową luką i w ciągu dnia dochodziły nawet do 452,65 USD za akcję. Używając prostej matematyki możemy wyliczyć, że w ciągu dwóch dni sesyjnych CEO Amazon – Jeff Bezos stał się bogatszy o ponad 4 625 573 145 USD. Jednocześnie kierowane przez niego przedsiębiorstwo Amazon Inc. Zwiększyło swoją kapitalizację o ponad 25 mld USD i jak na razie, jego rynkowa wartość wyceniana jest na 206 mld USD. Amazon tylko w 2015 roku zyskał na wartości już ponad 43%.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here