Naga MarketsCreative Commons Autor: Zhao

Amazon to jedna z najprężniej rozwijających się spółek technologicznych na świecie. Firma zaczynała od internetowej sprzedaży książek, a teraz jej spektrum działalności sięga od rynku spożywczego, poprzez cyfrową rozrywkę, a kończąc na usługach związanych z biznesem chmurowym (cloud computing). W czerwcu ceny jej akcji przebiły psychologiczny poziom 1000 dolarów, co może stawiać pytanie, czy jej potencjał rozwoju został już wyczerpany.


Notowania spółki od ponad dwóch lat poruszają się w trendzie wzrostowym. Przy obecnym układzie wznoszących się średnich kroczących scenariuszem bazowym w tym momencie jest ruch w stronę górnego ograniczenia kanału, które obecnie wypada w okolicy 1050 USD, czyli około 40 USD powyżej obecnej wyceny rynkowej. Potencjalnie dobrą okazją do podłączenia się do kupujących może być re-test 55-okresowej średniej (kolor pomarańczowy).

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Jedno jest pewne, Amazon nie jest już tani i prawdopodobnie nie będzie, przynajmniej w najbliższej przyszłości. Większość wskaźników wyceny spółki (np. wskaźnik P/E na poziomie 190) jest wyższa w stosunku do średniej rynkowej. Oznacza to, że inwestorzy wierzą w jej rozwój i spodziewają się dalszej poprawy zyskowności. Istnieje więc ryzyko wystąpienia korekty z uwagi na duże oczekiwania rynku, jeśli wyniki wskażą na wyhamowanie tempa progresu.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here