Naga Markets

Amazon ponownie oskarżany przez związkowców. Senatorowie proszą Jeffa Bezosa o wyjaśnieniaPolityka pracownicza Amazona nadal budzi kontrowersje. Amerykański gigant ponownie oskarżany jest o utrudnianie formowania i działalności związków zawodowych, a czterech senatorów Partii Demokratycznej zwróciło się do prezesa spółki Jeffa Bezosa o wyjaśnienie sprawy.

  • Amazon oskarżany jest o łamanie przepisów dotyczących sprawiedliwej konkurencji.
  • Związki zawodowe twierdzą, że firma śledzi aktywistów.
  • Spółka utrzymuje, że takie działania byłyby niezgodne z jej zasadami.

Kolejna sprawa przeciwko firmie

Amazon, razem z całym Big Tech, już w lecie został celem śledztwa komisji Kongresu Stanów Zjednoczonych. Amerykańscy politycy są zaniepokojeni dążeniem do monopolizacji rynku przez technologicznych gigantów.Obecnie senatorów zaniepokoiły doniesienie związków zawodowych na temat rzekomego śledzenia i obserwowania działaczy związkowych. Czterech członków Partii Demokratycznej Brian Schatz, Elizabeth Warren, Bernie Sanders i Kirsten Gillibrand podpisało się pod listem skierowanym do szefa Amazona, w którym proszą o przestawienie szczegółów polityki firmy w stosunku do organizacji pracowniczych.

Amazon zaprzecza

Nie do przyjęcia jest fakt, że Amazon zdecydował się na intensywne inwestowanie w systemy represji przeciwko wolności słowa w kontekście niebezpiecznych i niezdrowych warunków pracy oraz odwoływanie się do działań na rzecz organizacji i mobilizacji praw pracowniczych jako do zagrożeń dla firmy równych z tymi, jakie stwarzają grupy oparte na nienawiści i terroryzmie. – czytamy w liście.

Podobny list do Jeffa Bezosa wysłali na początku października posłowie Parlamentu Europejskiego. Europejskie związki zawodowe zwróciły się do Komisji Europejskiej o rozpoczęcie śledztwa przeciwko firmie, po tym jak opublikowane zostały oferty pracy dla „analityków wywiadu”.

Rzeczniczka prasowa spółki podkreśliła, że Amazon respektuje prawo pracowników do organizowania się w związki zawodowe i nie ingeruje w ich funkcjonowanie. Poinformowano jednocześnie, że wykryto zbieranie informacji na temat pracowników przez jeden z zespołów, jednak praktyka ta została ukrócona, ponieważ jest niezgodna z polityką firmy.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Amazon w ciągu ostatnich 10 dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here