Naga MarketsAmazon planuje zakup startupu z branży autonomicznych samochodów, ZooxWedług Wall Street Journal, Amazon jest w zaawansowanej fazie rozmów w sprawie zakupu startupu Zoox Inc, co miałoby spowodować rozszerzenie wachlarza usług amerykańskiego potentata handlu elektronicznego.

  • Zoox zamierza zaprojektować swój pojazd całkowicie od podstaw.
  • Według analityków cena za jaką Amazon zakupi startup wyniesie ponad miliard dolarów.
  • W ubiegłym roku swoje zainteresowanie startupem wyraciła Toyota.

Amazon kontynuuje swoje inwestycje w branżę motoryzacyjna

Zoox to założona w 2014 firma, która pracuje nad stworzeniem nowego, autonomicznego pojazdu skierowanego na rynek bezzałogowego transportu. Zamiast wyposażać istniejące, klasycznie sterowane pojazdy w autonomiczną technologię, Zoox planuje stworzyć taki pojazd od podstaw, czym zdecydowanie różni się od swojej konkurencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Rynek przewozów na kolanach. Nieliczni opierają się pandemii

Dla startupu, który nie miał wsparcia ze strony żadnego koncernu samochodowego lub technologicznego, finansowanie ze strony Amazona może okazać się kluczem do sukcesu.

Według osób związanych z transakcją Amazon ma zapłacić za Zoox mniej niż 3,2 miliardy dolarów, które startup osiągnął w 2018 roku po zbieraniu funduszy.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Cena akcji Amazona wzrosła o 29,60% w ciągu ostatnich 5 miesięcy

Zoox prawdopodobnie stanął w obliczu znacznego spadku wyceny. Sądzimy, że 1,1 miliarda dolarów będzie godziwą ceną dla firmy, co stanowi 65,6% redukcji wartości w stosunku do poprzedniej wyceny post-money, która wynosiła 3,2 miliardów dolarów. – twierdzi analityk technologii mobilnych w PitchBook, Asad Hussain.

Financial Times podaje, że jedna z osób znająca sytuację twierdzi, że Toyota i Zoox przeprowadziły pod koniec 2019 roku serię rozmów na temat przejęcia udziałów w firmie przez japońskiego producenta samochodów, jednak nie doszło do transakcji.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Amazona w ciągu ostatnich 5 miesięcy, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here