Naga MarketsJeff-BezosCEO-AmazonJeff Bezos – odpowiedział na krytyczny raport dotyczący warunków pracy w Amazonie. Jego zdaniem publikacja pokazuje “Amazon, którego nigdy nie poznał”. Sprawa dotyczy opublikowanego w weekend artykułu o pracy dla giganta internetowej sprzedaży detalicznej.


W raporcie można przeczytać, że praca w Amazonie pracują ponad normalny wymiar godzinowy oraz są zmuszani do wypełniania nieprawdopodobnych norm. Pracownicy opisują przypadki załamań nerwowych wśród swoich kolegów, mobbing oraz natarczywość przełożonych. Dla wielu pracowników nie ma możliwości rzucenia pracy, gdyż nigdzie indziej nie znajdą zatrudnienia.

Jeff Bezos – CEO giganta, odpowiedział dziś na zarzuty postawione przez dziennik. Napisał notę skierowaną do wszystkich pracowników. “Nie rozpoznaję Amazona w tym raporcie i mam nadzieję, że Wy również nie. Moim zdanie, żadna firma stosująca praktyki opisane w artykule nie powinna mieć prawa bytu, szczególnie biorąc pod uwagę konkurencyjność na dzisiejszym rynku pracy” – można przeczytać w notce Bezosa.

Amazon był już wcześniej krytykowany za warunki pracy w swoich magazynach. W raporcie opublikowanym w 2013 roku przez BBC ogłoszono, że długotrwały stres wśród pracowników doprowadził do zwiększonego ryzyka chorób psychicznych. Na razie nie widać reakcji kupujących na rynku akcji.

amazon

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here