TMS


budynek amazonaNa zamknięciu wtorkowej sesji na Wall Street kapitalizacja Amazona osiągnęła wartość przekraczającą 810 mld dolarów. Fakt ten sprawił, że spółka Jeffa Bezosa stała się tym samym oficjalnie najdroższą publiczną spółką na świecie pokonując dotychczasowego lidera – Mocrsoft, którego wartość wynosi 789,25 mld.


Okazuje się zatem, że spółka Billa Gatesa nie nie zabawiła zbyt długo na fotelu lidera. Przypomnijmy, że Microsoft wyprzedził Apple pod względem rynkowej kapitalizacji zaledwie nieco ponad miesiąc temu. W chwili obecnej ranking TOP4 przedstawia się następująco:

  • Amazon z kapitalizacją 810,02 mld USD przy cenie za akcję na poziomie 1 656,58 USD
  • Microsoft z kapitalizacją 789,25 mld USD przy cenie za akcję na poziomie 102,80 USD
  • Alphabet (właściciel Google) z kapitalizacją 752,18 USD przy cenie za akcję na poziomie 1 085,37 USD
  • Apple z kapitalizacją 715,37 mld USD przy cenie za akcję na poziomie 150,75 USD

Warto przy tym jednak zwrócić uwagę, że Amazon stał się obecnie najdroższą spółką na świecie przy znacznie niższej wycenie niż jej historyczne szczyty, które osiągnięte zostały dokłądnie 4 września 2018 roku. Wówczas za jedną akcję Amazona trzeba było zapłacić ponad 2050 USD a jego ogólna kapitalizacja przekraczała 1 bln dolarów.

Notowania Amazona

Mimo spadku wyceny światowego giganta sprzedaży internetowej, Jeff Bezos, prezes i zarazem założyciel Amazona pozostaje najbogatszym człowiekiem na świecie. Bloomberg Billionaires Index szacuje bowiem jego majątek na 135 mld dolarów.Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here