Naga Marketsbudynek amazonaNa zamknięciu wtorkowej sesji na Wall Street kapitalizacja Amazona osiągnęła wartość przekraczającą 810 mld dolarów. Fakt ten sprawił, że spółka Jeffa Bezosa stała się tym samym oficjalnie najdroższą publiczną spółką na świecie pokonując dotychczasowego lidera – Mocrsoft, którego wartość wynosi 789,25 mld.


Okazuje się zatem, że spółka Billa Gatesa nie nie zabawiła zbyt długo na fotelu lidera. Przypomnijmy, że Microsoft wyprzedził Apple pod względem rynkowej kapitalizacji zaledwie nieco ponad miesiąc temu. W chwili obecnej ranking TOP4 przedstawia się następująco:

  • Amazon z kapitalizacją 810,02 mld USD przy cenie za akcję na poziomie 1 656,58 USD
  • Microsoft z kapitalizacją 789,25 mld USD przy cenie za akcję na poziomie 102,80 USD
  • Alphabet (właściciel Google) z kapitalizacją 752,18 USD przy cenie za akcję na poziomie 1 085,37 USD
  • Apple z kapitalizacją 715,37 mld USD przy cenie za akcję na poziomie 150,75 USD

Warto przy tym jednak zwrócić uwagę, że Amazon stał się obecnie najdroższą spółką na świecie przy znacznie niższej wycenie niż jej historyczne szczyty, które osiągnięte zostały dokłądnie 4 września 2018 roku. Wówczas za jedną akcję Amazona trzeba było zapłacić ponad 2050 USD a jego ogólna kapitalizacja przekraczała 1 bln dolarów.

Notowania Amazona

Mimo spadku wyceny światowego giganta sprzedaży internetowej, Jeff Bezos, prezes i zarazem założyciel Amazona pozostaje najbogatszym człowiekiem na świecie. Bloomberg Billionaires Index szacuje bowiem jego majątek na 135 mld dolarów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułPanie Watanabe: Japońskie traderki odchodzą z rynku Forex. Wolą zarabiać na funduszach
Następny artykułStrategia PSV: Środa dzień.. Kontynuacji założeń. Swing long w natarciu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here