Naga MarketsAmazon na maksimum wszechczasów, ambitne plany spółkiKurs akcji Amazona wystrzelił wczoraj w górę o ponad 4% osiągając cenę zamknięcia 3312,49 dol. we wtorkowej sesji na fali informacji o planowanych sporych zatrudnieniach w Stanach Zjednoczonych w związku z sukcesem spółki w okresie pandemii, gdy ludzie zamawiają jeszcze więcej produktów przez internet.

  • Notowania Amazona kontynuują wzrosty po ogłoszeniu pod koniec lipca świetnych wyników za zeszły kwartał
  • Amazon zwiększył w II kw. przychody o aż 40%
  • Od początku roku akcje spółki Bezosa podrożały o aż 79%

Amazon znów na rekordowych szczytach

Akcje Amazona podrożały wczoraj o 4,08% do nowych rekordowych szczytów na 3312,49 dol.

Amazon na maksimum wszechczasów, ambitne plany spółki
Notowania Amazona na NASDAQ. Źródło: stooq.pl

Spośród gigantów technologicznych wzrastał także Microsoft o skromne 0,57%, Alphabet Inc, o 2,6%, Apple o 0,83% oraz Facebook o 0,45%.

Amazon ma ambitne plany dalszej ekspansji swojego biznesu. Spółka planuje zatrudnić 3500 nowych pracowników zwiększając placówki w sześciu miastach w Stanach Zjednoczonych: Dallas, Detroit, Denver, New York, Phoenix i San Diego.

– Zespoły w tych miastach będą wspierać liczne biznesowe działy Amazona, takie jak AWS, Alexa, Amazon Advertising, Amazon Fashion, OpsTech, Amazon Fresh i inne. Zamierzamy zatrudniać pracowników do różnych ról, od ekspertów od infrastruktury chmury danych po menedżerów – stwierdzili przedstawiciele Amazona.

Biorąc pod uwagę trudną światową sytuację w związku z pandemią, gdy miliony Amerykanów straciły pracę, pokazuje to jak świetnie radzi sobie Amazon w ostatnich miesiącach.

CMC
Koszyki akcji - transakcje na wielu sektorach jednocześnie. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Zobacz również: Tesla: kolejne rekordowe szczyty zdobyte, Musk pnie się w górę w rankingu bogaczy

Wyniki spółki za II kw. 2020 r. były tak dobre, że Jeff Bezos stwierdził, że spółka nie nadążała wydawać zarobionych pieniędzy, przez co Amazon osiągnął rekordowy zysk netto w okresie od kwietnia do czerwca tego roku, a sprzedaż wzrosłą o aż 40%.

Jednak słynny dział AWS związany z obsługą danych w chmurze odczuł skutki pandemii w postaci spadku popytu ze strony firm tnących koszty i zrywających umowy. W rezultacie, przychody działu spadły o 30%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here