Naga MarketsAmazon: kolejny fantastyczny raport finansowy, akcje w górę w pre-marketAkcje Amazon.com Inc. w piątek rano drożeją w notowaniach przedsesyjnych na NASDAQ, po tym jak spółka w czwartek wieczorem opublikował raport finansowy za I kw. 2021 r., który wykazał ogromny wzrost przychodów w ujęciu rocznym.

  • Zysk na akcję w I kw. 2021 r. jest aż trzykrotnie wyższy niż w analogicznym okresie rok wcześniej
  • Przychody wzrosły w niemal wszystkich segmentach działalności Amazona
  • Okazały się niższe w segmencie fizycznych sklepów spółki

Amazon: świetne wyniki finansowe w I kw. 2021 r.

Kurs akcji Amazona wystrzelił do nowych rekordowych szczytów wskutek prezentacji przez światowego lidera e-commerce wyników finansowych za I kw. 2021, które okazały się znacznie lepsze niż oczekiwania analityków.

Przychody ze sprzedaży Amazona wyniosły 108,5 mld dol. – to aż o 44% więcej niż w I kw. 2020 r., to także sporo więcej niż zakres 100 – 106 mld dol. prognozowany przez spółkę jeszcze niedawno.

Amazon: kolejny fantastyczny raport finansowy, akcje w górę w pre-market
Notowania Amazon.com Inc. Źródło: tradingview.com

Zysk operacyjny wyniósł 8,9 mld dol., a to już znacznie więcej niż zakres prognoz spółki wynoszący 3 – 6,5 mld dol. Spektakularnie wygląda zysk na akcję, który okazał się aż trzykrotnie wyższy niż rok temu: 15,79 dol. wobec 5,01 dol. W tym przypadku Amazon również przebił oczekiwania analityków spodziewających się 9,54 dol.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Spoglądając na poszczególne segmenty działalności Amazon.com Inc.: sprzedaż internetowa osiągnęła wartość 52,9 mld dol., więcej o 41% niż przed rokiem. Sprzedaż poprzez serwisy innych usługodawców wyniosła 23,7 mld dol. – wzrost o 60%.

Oczko w głowie Amazona, czyli słynny dział Amazon Web Services osiągnął przychody o wartości 13,5 mld dol., 32% wyższe niż przed rokiem. Usługi subskrypcyjne dobiły do 7,6 mld dol.

Zobacz również: Bloomberg: Dogecoina nie da się traktować poważnie, DOGE ma to jednak gdzieś

Nie jest zaskoczeniem, że sprzedaż w fizycznych placówkach spadła o 16% w ujęciu rocznym do 3,9 mld dol. Przychody z pozostałych segmentów działalności to 6,9 mld dol., więcej o 73% rdr.

Rozpędzony Amazon spodziewa się jeszcze lepszych wyników w II kw. 2021 r. z uwagi na wciąż wzrostowy trend branży e-commerce dodatkowo napędzony pandemią i lockdownami, które wymusiły zamknięcie fizycznych sklepów w wielu obszarach działalności spółki.

Spółka spodziewa się przychodów w II kw. 2021 r. w granicach 110 – 116 mld dol., a zysk operacyjny ma zmieścić się w przedziale 4,5 – 8 mld dol. W tych prognozach zawarte jest założenie, że coroczne “święto” Amazon o nazwie “Prime Day”, któremu towarzyszy zakupowa mania na platformie, odbędzie się właśnie w drugim kwartale tego roku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotówki | dolar notowania | bitcoin giełda wykres | złoty kurs | kurs eur |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here