Naga MarketsAmazon, Facebook, Netflix, Apple czy Google? Które akcje FAANG wzrosną najmocniej do 2025?Portal Benzinga.com co tydzień przeprowadza ankietę, aby zebrać opinie na temat spółek, którymi inwestorzy najbardziej podekscytowani, zainteresowani, czy też, o których myślą przy zarządzaniu i tworzeniu swojego portfela. Tym razem pytanie dotyczyło pięciu czołowych spółek technologicznych określanych akronimem FAANG, do których zalicza się Facebook, Apple, Amazon, Netflix, Google.

  • Największe spółki technologiczne wyznaczyły ostatnio historyczne maksima
  • W ubiegłym tygodniu byliśmy świadkami korekty na rynku akcji
  • Liderem w badaniu okazał się Amazon

Które z akcje FAANG wzrosną najbardziej?

Pytanie w ankiecie Benzinga dotyczące FAANG brzmiało następująco: W ciągu najbliższych pięciu lat, które akcje będą miały największy procentowy wzrost?

Zobacz też: Wyznaczanie wsparcia oporu powinno być łatwe. Te kroki Ci w tym pomogą

Około 44,7 proc. traderów i inwestorów uważa, że ​​cena jednej akcji Amazon wzrośnie najbardziej w ciągu następnych pięciu lat, w porównaniu z jej kolegami z FAANG.

Tylko 7 proc. traderów uważało, że Netflix zyskałby najwięcej. Nie widzieli zbytniej korzyści z Facebooka czy Google, obie akcje zebrały odpowiednio 10,6 proc. i 11,7 proc. głosów inwestorów.

Respondenci byli podzieleni co do długoterminowego wzrostu Apple. Jedynie 25,9 proc. czytelników stwierdziło, że Apple zyska najwięcej w nadchodzących latach.

Badanie zostało przeprowadzone przez Benzinga w sierpniu 2020 r. i obejmowało odpowiedzi zróżnicowanej populacji osób dorosłych w wieku co najmniej 18 lat. Przystąpienie do ankiety było całkowicie dobrowolne i nie oferowano żadnych zachęt dla potencjalnych respondentów. Badanie odzwierciedla wyniki odpowiedzi ponad 700 dorosłych.

Amazon zakończył korektę od szczytu?

Akcje faworyta ankiety – spółki Amazon 2. września wyznaczyły historyczny szczyt na poziomie 3552 dolarów. W kolejnych dniach nastąpiła jednak korekta na rynku akcji, a cena tego technologicznego giganta spadła do dołka w pobliżu poziomu 3100 dol.

CMC
Koszyki akcji - transakcje na wielu sektorach jednocześnie. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS
Akcje Amazon – wykres dzienny

Jak widać na powyższym wykresie dziennym, jeszcze w trakcie piątkowej sesji kurs powrócił ponad wsparcie przy 3250 dol., a zamknięcie nastąpiło w okolicach poziomu 3300 dol. Jeśli wsparcie zostanie utrzymane, popyt ponownie może kierować cenę do ostatniego szczytu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here