Naga MarketsAlumetal odnotował 70,69 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2017 r. wobec 89,94 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 68,87 mln zł wobec 92,71 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 456,24 mln zł w 2017 r. wobec 1 271,84 mln zł rok wcześniej.

Raportowany zysk netto w 2017 roku wyniósł 70,7 mln zł, co oznacza spadek o 21% w stosunku do poprzedniego roku. W porównaniu do 2011 roku zysk netto wzrósł o 61%, podano także.

“Zysk EBITDA wyniósł 97 mln zł, co oznacza spadek o 16% w stosunku do 2016 roku. Głównymi czynnikami, które negatywnie wpłynęły na wyniki w 2017 roku były duża zmienność rynkowa w zakresie cen sprzedaży wyrobów i zakupu surowców oraz wolniejszy od planowanego rozwój operacyjny nowego zakładu produkcyjnego na Węgrzech. Pomimo spadku zysku EBITDA w 2017 roku był to trzeci najwyższy co do wysokości wynik w historii grupy Alumetal” – czytamy w raporcie.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w okresie 2017 r. wyniósł 40,14 mln zł wobec 77,45 mln zł zysku rok wcześniej.

Spoglądając na notowania, widać że rynek spokojnie przyjął wyniki roczne. Zysk, mimo że jest niższy niż przed rokiem, to jednak trudno uznać podane wyniki za złe. Wydaje się, że kurs powinien kontynuować ruch w ramach umiarkowanego kanału wzrostowego, kierując się w stronę górnej krawędzi.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBarclays sprzedaje EURUSD
Następny artykułCoinbase zamierza rozszerzyć działalność by wyprzedzić konkurencję
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here