Naga Marketsfabryka alumetalAlumetal zakłada przesunięcie części nakładów inwestycyjnych zaplanowanych na ten – kilku milionów złotych – na 2021 r., poinformowała prezes Agnieszka Drzyżdżyk.

Alumetal monitoruje sytuację zewnętrzną

Co do planowanych wydatków inwestycyjnych, z uwagi na pewne przesunięcia w harmonogramach – czyli czynniki zewnętrzne, widzimy przesunięcie części wydatków, w kwocie kilku milionów złotych, z tego roku na rok 2021 r. W sumie ciągle wielkość wydatków inwestycyjnych to ok. 70 mln zł – powiedziała Drzyżdżyk podczas telekonferencji.

W marcu Alumetal zakładał 73 mln zł wydatków inwestycyjnych w 2020 r. przy zachowaniu pewnej elastyczności co do projektów efektywnościowych.

Te artykuły również Cię zainteresują

Grupa kapitałowa Alumetal działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, tj. wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego. Grupa Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest czwartym największym wytwórcą wtórnych stopów aluminium w Europie. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2014 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 383,81 mln zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here