Naga Markets

Alumetal spodziewa się mocnych wyników - zapiski giełdowego spekulantaRelatywnie dobrze na tle szerokiego rynku nadal wyglądają notowania Alumetalu. Kurs rośnie od początku marca o ponad 170%, a obecna korekta jest względnie łagodna. Rynek ma pod co grać czyli pod spodziewane bardzo mocne wyniki całoroczne. Wczoraj spółka przyznała, że po za wynikami, spodziewa się także wysokiej dywidendy. “Wypłatę dywidendy wspierają bieżące rezultaty i perspektywy. Jesteśmy zadowoleni zarówno z poziomu sprzedaży, jak również z marżowości w III kwartale.

Rozpoczęty już ostatni kwartał tego roku również pokazuje, że popyt nie słabnie, a wykorzystanie naszych zdolności produkcyjnych jest na wysokim poziomie. W rezultacie spodziewamy się, że wyniki finansowe za cały 2022 r. będą bardzo dobre, a możliwa dywidenda dużo wyższa niż rok wcześniej. Oczywiście, ostateczna decyzja należy do akcjonariuszy podczas walnego zgromadzenia” – powiedziała prezes Agnieszka Drzyżdżyk. Przypomniała, że zaproponowana dywidenda zaliczkowa stanowi 50% jednostkowego zysku netto za I półrocze tego roku.

Wzrostowa tendencja 

Tymczasem polityka dywidendowa spółki stanowi, że na całościową dywidendę przeznacza minimum 70% znormalizowanego zysku skonsolidowanego. Zarząd na wniosek głównego akcjonariusza podjął decyzję o wypłacie dywidendy zaliczkowej w wysokości 3,2-3,3 zł na akcję 29 grudnia 2022 r. Teraz spółka musi przejść dodatkowy audyt za I półrocze 2022 r., a rada nadzorcza podjąć uchwałę o wypłacie dla akcjonariuszy.

alumetal

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

Poprzedni artykułEthereum i Bitcoin z usługami powierniczymi w BNY Mellon. Najstarszy bank w USA
Następny artykułPoranek z rynkami – waluty, bitcoin, surowce, DAX oraz metale 12.10.2022 [WIDEO]
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here