Naga Marketsfabryka alumetalAlumetal nie planuje obecnie rozwoju poprzez akwizycje, poinformowała prezes Agnieszka Drzyżdżyk. Spółka spodziewa się kontynuacji optymistycznych trendów w kolejnych kwartałach.

“Aktualnie nie rozważamy przejęć. Wciąż mamy moce produkcyjne do wykorzystania. Cieszymy się z tego, jak przyspieszyła sprzedaż stopów wstępnych i sprzedaż drutu. Widzimy tu dalszy potencjał rozwoju. Co do stopów odlewniczych, aktualnie nie rozważamy przejęć” – powiedziała Drzyżdżyk podczas telekonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
W I kw. Alumetal odnotował 513,99 mln zł skonsolidowanych przychodów wobec 322,09 mln zł rok wcześniej. Wolumen dostarczonych wyrobów wzrósł o 28% r/r do 63 tys. ton. Spółka optymistycznie ocenia sytuację rynkową i zakłada kolejne wzrostowe kwartały.

“W II kw. nie spodziewamy się obniżenia wolumenów, to ciągle powinno być powyżej 60 tys. ton” – wskazała prezes.

“Mnożąc te wielkości przez cztery kwartały otrzymujemy ponad 250 tys. ton. Pamiętać jednak należy, że druga połowa roku sezonowo jest zazwyczaj słabsza ze wględu na przestoje wakacyjne i okres świąteczny. Jednak już w tym roku zbliżymy się mocno do naszego celu strategicznego na 2022 r., czyli wolumenu sprzedaży na poziomie 250 tys. ton” – dodała.

Wcześniej w tym miesiącu prezes Alumetalu informowała ISBnews, że wolumen tegorocznej sprzedaży może być znacząco większy niż 200 tys. ton, a przy obecnych cenach produktów przychody spółki w 2021 roku mogą przekroczyć 2 mld zł.

Grupa kapitałowa Alumetal działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, tj. wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego. Grupa Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest czwartym największym wytwórcą wtórnych stopów aluminium w Europie. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2014 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 061,6 mln zł w 2020 r.

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here