Naga MarketsGrupa Alumetal jest producentem wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych, stopów wstępnych oraz odtleniaczy stali dla hut.

alumetal
źródło xStation 5

Patrząc na fundamenty spółki, należy przyznać, że należy ona do grona stabilnych firm, których przychody cały czas wzrastają. Wynik netto także utrzymywany jest w ryzach. Pozwala to na coroczną wypłatę całkiem pokaźnych dywidend. Tegoroczna sięga około 10%, co stawia spółkę w ścisłej czołówce najhojniejszych firm z GPW. W najnowszej rekomendacji z końca lutego spółkę wyceniona no 59,90 zł zalecając kupno jej akcji. Wyniki za pierwszy kwartał wskazały na spadek zysku netto z 25,51 mln zł przed rokiem do nieco ponad 15 mln zł.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 406,43 mln zł wobec 428,34 mln zł rok wcześniej. Wyniki tym razem były więc poniżej oczekiwań i to praktycznie w każdym odczycie. Podobnie było w ujęciu rocznym, natomiast pierwszy kwartał wypada bardzo pozytywnie w porównaniu do ostatniego kwartału ubiegłego roku. Na wykresie mamy od początku 2018 roku kanał spadkowy. Niedawno cena silnie odbiła od poziomu poprzedniego dołka, co może sugerować atak na górną krawędź kanału.

Czytaj także: Braster [BRA], Śnieżka [SKA] – Gorące spółki dnia 20.05.2019

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here