Naga MarketsBył to weekend jak każdy inny. W sobotę, jak zawsze, nadrabiałem domowe obowiązki a wieczorem tradycyjnie zasiadłem do przeglądu informacji na temat GPW. Od razu natknąłem się na informację o skupie akcji własnych przez spółkę ALTUS TFI. W wiadomości nie podano zbyt wiele, ale to wystarczyło mi do decyzji o kupieniu akcji “pod ta informację”.


Uważam, że każda osoba traktująca na poważnie swoje inwestycje powinna cały czas się kształcić i trenować coraz to nowe założenia inwestycyjne. Rynek cały czas się zmienia, nic nie trwa wiecznie, dlatego też należy mieć przygotowane kilka strategii inwestycyjnych w zależności od sytuacji.


1013-aliZa pośrednictwem portalu umożliwiającego wirtualne inwestowanie w akcje, sprawdzam wiele strategii. Z każdej transakcji wyciągam wnioski i staram się wprowadzić je w życie. Postanowiłem wirtualnie zainwestować w spółkę ALI.


Jesteś nowym inwestorem? Szukasz niezbędnej wiedzy potrzebnej do samodzielnego inwestowania na giełdzie? Koniecznie odwiedź naszą “Strefę eLearn”.


Było wiadomo, że spółka urośnie, ponieważ na kilku czatach giełdowych oraz na forach można było przeczytać, że inwestorzy są na to gotowi (nadal nie było wiadomo jaki rozmiar przybierze wykup akcji).

Powyższy screen przedstawia dokładnie moment zakupy i sprzedaży oraz ceny. W przeciągu czterech godzin zarobiłem wirtualnie ponad 5%. Na pewno zapytasz dlaczego nie zdecydowałem się na dalsze trzymanie akcji?1013-alid Na tą decyzję złożyło się kilka kwestii. Przede wszystkim z góry wiedziałem że interesuje mnie zagranie typu  “daytrading”, pozostawała tylko niewiadoma w postaci wysokości wzrostów. Owszem, cena wyskoczyła z kanału spadkowego za pomocą dużej luki. Podczas sesji giełdowej pojawiła się informacja, że skup będzie o wiele mniejszy niż się spodziewano. To przeważyło o decyzji szybkiego wyzbycia się akcji. Teraz, z perspektywy czasu widać, że to był bardzo dobra decyzja. Cena wróciła niczym po sznurku do wsparcia luki cenowej a aktualnie widać nieśmiały powrót do wzrostów.

Co dalej?

Wykres tygodniowy wygląda dość dobrze pod kątem panującego trendu. Wykres nie jest za długi, ale spokojnie możemy się dopatrzeć trendu wzrostowego – średnioterminowego. Straszyć może zaznaczony pinbar, ale biorąc pod uwagę trend uważam, że istnieje duże prawdopodobieństwo do kontynuacji wzrostów. 1013-alid-tygWróćmy jeszcze do wykresu dziennego w celu ustalenia warunków do spełnienia przed dalszymi wzrostami.1013-alid1Chyba opór jest wystarczająco widoczny… Wzrost ceny powyżej poziomu 11,00 zł pozwoli myśleć o ewentualnym odkupieniu akcji. Zgadzasz się ze mną?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here