Naga MarketsaltusAltus TFI jest jednym z niezależnych (tzn. niepowiązanych bezpośrednio z żadną instytucją finansową) towarzystw funduszy inwestycyjnych w Polsce. Od lipca 2014 r. jest spółką notowaną na rynku głównym GPW.

Spółka wypracowała 2,48 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2019 r. wobec 22,49 mln zł zysku rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 4,52 mln zł wobec 28,14 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 45,82 mln zł w I kw. 2019 r. wobec 89,97 mln zł rok wcześniej.

“I kwartał 2019 roku jest pierwszym okresem działalności emitenta po przekazaniu znacznej części funduszy inwestycyjnych pod zarządzanie Rockbridge Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A. W I kwartale 2019 roku zostały przekazane do Rockbridge TFI kolejne 7 funduszy inwestycyjnych zamkniętych. Rozpoczęto również likwidacje 1 funduszu zamkniętego oraz 1 subfunduszu wydzielonego w ramach Altus Fundusz Inwestycyjnych Otwarty Parasolowy. Ponadto, przekazano zarządzanie jednym funduszem inwestycyjnym zamkniętym poza grupę kapitałową Altus TFI. Wszystkie te zdarzenia (uwzględniając także drastyczny spadek aktywów w zarządanych funduszach w stosunku do porównywalnego okresu w 2018 roku – tj z poziomu ponad 14.982 mln zł NAV na koniec I kwartału 2018 roku w samym Altus TFI SA do poziomu ponad 7 850,3 mln zł NAV na koniec I kwartału 2019 roku w obu towarzystwach) przełożyły się na wartość uzyskiwanych przez emitenta oraz grupę kapitałową przychodów” – czytamy w raporcie.

W ujęciu jednostkowym strata netto w I kw. 2019 r. wyniosła 1,58 mln zł wobec 20,07 mln zł zysku rok wcześniej.

Sytuacja na wykresie:

Kurs spółki w szerokim rozumieniu podlega trendowi spadkowemu. Od września ubiegłego roku mamy jednak układ boczny. Obecnie cena atakuje linię łączącą wcześniejsze wierzchołki. Trudno jednak oczekiwać aby kurs wybił ponad zakres trwającego układu bocznego.

altus
źródło xStation 5

Czytaj także: Akcje PGNiG z 30% przeceną. Szanse na odbicie między 5 a 5,30 zł?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here