Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuAltus TFI jest jednym z największych w Polsce niezależnych (tzn. niepowiązanych bezpośrednio z żadną instytucją finansową) towarzystw funduszy inwestycyjnych i jednocześnie jednym z najdynamiczniej rozwijających się podmiotów w polskiej branży TFI. Spółka opublikowała raport z wynikami kwartalnymi, poniżej kluczowe dane z raportu.

Spółka wypracowała w III kwartale bieżącego roku 10,26 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 35,65 mln zł zysku rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 14,59 mln zł wobec 24,63 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 70,85 mln zł w III kw. 2018 r. wobec 90,93 mln zł rok wcześniej.

Od stycznia spółka odnotowała 49,4 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 82,85 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 240,4 mln zł w porównaniu z 271,47 mln zł rok wcześniej.

“Znaczny spadek aktywów pod zarządzanie w III kwartale 2018 r. zarówno w Altus TFI, jak i w Rockbridge TFI spowodował spadek przychodów z tytułu opłaty za zarządzanie co wpłynęło na wyniki emitenta, jak również wyniki skonsolidowane grupy. Ponadto istotnym czynnikiem, który wpłynął na kształtowanie się skonsolidowanych przychodów i kosztów było dokonane w 2017 roku przejęcie BPH TFI S.A. (obecnie Rockbridge TFI S.A.)” – dodano w raporcie.

Orbex

Sytuacja na wykresie:

Sytuacja spółki w bieżącym roku jest fatalna. Ceny akcji drastycznie spadły, a trwająca korekta ma raczej płaski charakter. Można tu zauważyć pewne podobieństwa do poprzedniej korekty. Opublikowane wyniki są gorsze niż przed rokiem. Jednym z potencjalnych scenariuszy jest wiec zejście na nowe minima.

altus
źródło xStation 5

Czytaj także: Poranny przegląd GPW – Altus, PlayWay, Krynica Vitamintokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here