Naga MarketsZgodnie z oficjalnym komunikatem, Komisja Nadzoru Finansowego cofnęła Altus TFI zezwolenie na wykonywanie działalności i nałożyła na Towarzystwo kary w łącznej kwocie 7 mln zł. Dodatkowo KNF postanowiła nałożyć na Towarzystwo sankcję administracyjną w postaci cofnięcia zezwolenia na wykonywanie działalności.


Zobacz również: Szokujący raport ws. GetBacku. NIK ma również zarzuty do KNF

Altus TFI znika z rynku

Kara pieniężna w wysokości 5 milionów złotych nałożona została za zarządzanie przez Towarzystwo funduszami inwestycyjnymi w sposób nierzetelny i nieprofesjonalny, niezapewniający zachowania należytej staranności i niezgodny z zasadami uczciwego obrotu, a także nieuwzględniający najlepiej pojętego interesu funduszy oraz uczestników funduszy oraz w sposób niezapewniający stabilności i bezpieczeństwa rynku finansowego.

Dodatkowo KNF uważa, iż Towarzystwo nieprawidłowo wykonywało nadzór nad podmiotem, który był odpowiedzialny za zarządzanie portfelami inwestycyjnymi funduszy inwestycyjnych.

Natomiast kara pieniężna w wysokości 2 milionów złotych „nałożona została za naruszenie § 23 ust. 2 rozporządzenia oraz postanowień statutów w zakresie wyceny aktywów funduszy”. Cały raport dostępny jest na oficjalnej stronie Komisji [LINK].Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here