Naga MarketsAltus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. zajmuje się tworzeniem i zarządzaniem funduszy inwestycyjnych przeznaczonych zarówno dla zamożnych klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych, jak i dla klientów detalicznych.

altus tfi

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka zyskała podczas wtorkowej sesji 1% przy niskich obrotach. Kurs nadal utrzymuje się wiec nad poziomem 2 zł. Wczoraj spółka podała szacunkowe wyniki za trzeci kwartał. Okazało się, że zysk skonsolidowany ma wynieść około 10,7 mln zł co stanowiłoby aż 70% obniżkę względem roku poprzedniego. Szacunkowe przychody miały sięgnąć niemal 71 mln zł co oznaczałoby spadek o 22%. Rynek specjalnie nie zareagował na tak złe informacje. Nie ma się co dziwić, gdyż wiadomo było, że spółka wyraźnie pogorszy wyniki. Powodem była wcześniejsza afera dotycząca m.in. aresztowania byłych członków zarządu, wypowiedzenia umowy na zarządzanie portfelem, a także likwidację 6 subfunduszy. W krótkim czasie fundusz stracił sporą część aktywów. Na koniec września wartość aktywów pod zarządzaniem spółki spadła o niemal 2 mld zł.

Zobacz również: Poranny przegląd GPW – Ropczyce, Unimot, Krezus

Krezus zajmuje się poszukiwaniem i wydobywaniem surowców mineralnych, z wyłączaniem ropy i gazu. Działalność spółki obejmuje wydobywanie i sprzedaż surowców lub odsprzedaż koncesji wydobywczych.

krezus

W trakcie wczorajszej, słabej sesji na warszawskim parkiecie, znowu wyróżniał się Krezus, mimo że jego akcje nie były notowane. Poranek przyniósł informację, o tym, że KNF ponownie zawiesił notowania spółki. Sprawa ma związek z wcześniejszym zawieszeniem, kiedy najważniejsze osoby w firmie sprzedawały spore pakiety akcji, natomiast zapomniały o tym poinformować pozostałych akcjonariuszy. Ponadto wczoraj dowiedzieliśmy się o rezygnacji złożonej przez Jacka Ptaszka, prezesa spółki. Powodów rezygnacji niestety nie podano. Medialnie spółka sporo traci, także zaufania inwestorów. Możliwym scenariuszem są więc dalsze spadki po wznowieniu notowań.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here