Naga MarketsaltusAltus TFI jest jednym z największych w Polsce niezależnych (tzn. niepowiązanych bezpośrednio z żadną instytucją finansową) towarzystw funduszy inwestycyjnych. Od lipca 2014 r. jest spółką notowaną na rynku głównym GPW. Spółka opublikowała dzisiaj wyniki za 2018 rok. Poniżej kluczowe dane z raportu.

Spółka wypracowała w 2018 roku 49,72 mln zł skonsolidowanego zysku netto, wobec 99,95 mln zł zysku rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 61,05 mln zł wobec 99,58 mln zł zysku rok wcześniej.

“Skonsolidowany zysk netto grupy kapitałowej na koniec 2018 roku wyniósł 52.239 tys. zł i był niższy od porównywalnego okresu o 47,73%. Skonsolidowane przychody z podstawowej działalności operacyjnej w 2018 roku wyniosły 287.822 tys. zł i były niższe od przychodów osiągniętych w 2017 roku o 22,4%. Skonsolidowane koszty podstawowej działalności operacyjnej wyniosły w 2018 roku 222 707 tys. zł i były niższe od kosztów w porównywalnym okresie o 16,3%” – czytamy w komunikacie.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 287,82 mln zł w 2018 r. wobec 370,71 mln zł rok wcześniej.

“Na powyższe dane finansowe wpływ miały wahania cen instrumentów finansowych będących składnikiem lokat poszczególnych funduszy zarządzanych przez grupę, które kształtowały poziom aktywów funduszy inwestycyjnych od których spółka uzyskuje przychody z tytułu zarządzania. Spółka odnotowała tez duży spadek aktywów pod zarządzanie w szczególności w II połowie 2018 r. Spowodowane to było dużą ilością umarzanych przez Klientów certyfikatów inwestycyjnych funduszy zamkniętych oraz spadkiem wartości zarządzanych aktywów” – czytamy dalej.

Orbex

Sytuacja na wykresie:

Na wykresie widać, że spółka od września odrabia potężne, wcześniejsze spadki. Aktualnie trwa korekta i wydaje się, że cena może spaść do okolic linii trendu.

altus
źródło xStation 5

Czytaj także: Asbis [ASB] – wyniki za IV kwartał odmieniły notowania – analiza na zamówienietokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTMS: kurs dolara (USD) odporny na siłę innych walut G-10
Następny artykułGPW – 37,14 mln zł zysku netto w IV kwartale
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here