Naga MarketsAltus towarzystwo funduszy emerytalnych SA notuje silne wzrosty – od końca stycznia 2016 kurs akcji spółki zwyżkował z dołka po 9,26 do szczytu po 15,93.

[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Bardzo dobre wyniki[/pullquote]

Jako paliwo do wzrostów widać przede wszystkim bardzo dobre wyniki za IV kw 2015 i I kw 2016, kiedy to przychody ze sprzedaży i zysk operacyjny wyraźnie wybiły w górę. Do tego dochodzą rozmowy nt. przejęcia z BPH TFI oraz ostatnie spekulacje nt. możliwego skupu akcji własnych. Wygląda jednak na to, że wydarzenia te – wyniki i przejęcie BPH – są już w cenie tego papieru, a tymczasem ostatnio pojawiła się informacja jakoby nie doszło do uzgodnienia warunków z BPH.

Wciąż czekamy na wyniki za 2 kw. 2016, ale póki co zarówno fundamenty, jak i komunikaty wskazują na możliwe wyhamowanie wzrostów.

Altus 1708

altus 1708 formacja swiecowa
Świece tygodniowe | Altus TFI

Technicznie cena wybiła nowy szczyt w lipcu, po czym skorygowała poniżej poziomu wsparcia/oporu po 15,00 zł. Uwagę wyraźnie zwraca zgrupowanie poziomów wsparcia oraz linii trendu w okolicy 13,00-13,25 -13,50, które może być dobrym celem dla trwającej korekty.

Dodatkowo świece tygodniowe wyraźnie wskazują na odwrócenie (początek korekty) i w razie braku przeciwnego sygnału, korekta winna postępować.

Chciałbyś zamówić naszą analizę? Daj znać w komentarzu poniżej.


Powyższa analiza ani żadna jej część nie jest rekomendacją ani zachętą do zawarcia transakcji i ma charakter wyłącznie informacyjny. W razie wątpliwości co do treści należy szukać niezależnej, fachowej porady.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here