Naga MarketsAlter Cosmos w procesie certyfikacji Nintendo SwitchSimFabric, notowany na NewConnect wydawca i producent gier wideo, pozyskał licencję od spółki Pyramid Games SA na portowanie i wydanie w wersji na Nintendo Switch przygodowej gry point’n’click z elementami komiksu – Alter Cosmos. Tytuł trafił właśnie do certyfikacji sklepu Nintendo e-Shop. Premiera projektu planowana jest pod koniec lipca br. Alter Cosmos będzie piętnastą grą z portfolio konsolowego SimFabric.

SimFabric planuje wydać grę na Nintendo Switch

Konsekwentnie realizujemy jedno z głównych założeń naszej strategii, które zakłada maksymalizację naszych przychodów m.in. poprzez rozwój studia portującego. Alter Cosmos będzie piętnastą grą w naszym portfolio, w której odpowiadamy za port i wydawnictwo na Nintendo Switch. Premiera gry planowana jest na koniec lipca 2020 roku mówi Emil Leszczyński, przewodniczący Rady Nadzorczej spółki SimFabric.

Akcja Alter Cosmos rozgrywa się w świecie przejętym przez totalitarny system. Gra jest pierwszą przygodową produkcją w stylu komiksowym w portfolio SimFabric. Jeszcze w br. zostanie dostosowana do wersji  konsoli nowej generacji: Nintendo Switch, PS4 i Xbox One. Producentem i wydawcą Alter Cosmos na PC jest lubelskie studio Pyramid Games.

W naszej ocenie podpisanie największej w historii spółki umowy z koncernem Koch Media GmbH, jak również systematyczne nawiązywanie współpracy z nowymi partnerami w zakresie portowania i wydawania nowych gier na konsole, działalność w zakresie B+R mają przełożenie na proces decyzyjny dotyczący przejścia naszej spółki na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie – komentuje Julia Leszczyńska, prezes SimFabric.

26 czerwca Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy SimFabric podjęło uchwałę o przejściu spółki na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktualna wartość rynkowa SimFabric blisko 450 mln zł. Spółka działa na rynku od 4 lat. Działalność studia koncentruje się na produkcji nisko oraz średnio budżetowych i wysokomarżowych gier przez rozproszone niewielkie zespoły deweloperskie i portowaniu ich na zlecenie innych spółek. SimFabric rozpoczęło już wewnętrzne przygotowywania do mapy drogowej przejścia na główny rynek GPW.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here