Naga MarketsMike Novogratz to zdecydowanie jeden z największych fanów kryptowalut. A konkretnie chyba samego bitcoina, bo on sam przyznaje, że nie rozumie fenomenu altcoinów.

Mike Novogratz, wielki miłośnik bitcoinów, napisał na Twitterze, że jest sceptyczny w stosunku do altcoinów.

Altcoiny: dlaczego one w ogóle rosną?

„Nie jestem pewien, czy rozumiem rajd altcoinów” – napisał w środę post na Twitterze szef Galaxy Holdings Ltd. Dodał, że cieszy się, że są ludzie, którzy “na tym zarabiają”. “Ale nie jestem pewien, co się zmieniło” – dodał. Stawia ponoć obiad za wyjaśnienie mu tej kwestii.

Novogratz nie jest jedynym, który wykazuje pewien sceptycyzm w stosunku do tego, co dzieje się na rynku kryptowalut. W tej przestrzeni nadal bez trudu znaleźć inwestorów, dla których tylko BTC ma fundamenty do wzrostów.

To jednak nie do końca prawda. Zauważmy, że Ethereum to platforma do inteligentnych kontraktów, która oferuje nie tylko płatności, ale też wiele innych funkcji. Nie bez powodu bywa nazywana “inteligentnym bitcoinem”

 

Co może zaskakiwać, hitem inwestycyjnym okazał się też fork BTC – Bitcoin SV, który w ostatnich dniach podwoił swoją wartość. Tu mowa jednak o bardziej spekulacyjnym charakterze altcoina, a nie rzeczywistych fundamentach.

Problemy altów

W tym tkwi jednak problem altcoinów. Cześć z nich posiada fundamenty. Niestety nie brakuje też takich, które takowych nie posiadają i są “puste” nawet bardziej niż waluty fiat, za którymi stoją przecież banki centralne (odsuńmy na bok dociekania, czy te ostatnie zasługują na zaufanie).

Powyższe jednak nie zraża innych inwestorów. Albo dostrzegają oni bardziej ETH niż BSV.

„To renesans i nie jestem tym szczególnie podekscytowany” – powiedział David Tawil, prezes ProChain Capital. „Nie sądzę, aby w tym momencie był szczególnie mile widziany, ponieważ wciąż nie mamy podstawowych elementów [regulacyjnych]. Ciągle brakuje nam reżimu regulacyjnego, prawnego, światowego konsensusu w sprawie różnych kwestii [dot. kryptowalut], a także tego, by kontynuować budowę tego uniwersum, myślę, że większość ludzi z pewnością widzi [duże] spektrum ryzyka”.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here