Naga MarketsKryptowalutyCzęść pierwszego kwartału 2019 r. była powiewem świeżego powietrza dla rynku kryptowalut. Zwłaszcza jego koniec oznaczał skok cen wielu krypto-aktywów.

Co ciekawe, sam bitcoin w tym okresie nie zdrożał jeszcze tak mocno. Dane od Messari jasno pokazują, że aż 118 kryptowalut wzrosło bardziej, niż miało to miejsce w przypadku bitcoina.

Stawiaj na altcoiny?

Istnieje szerokie spektrum aktywów na rynku kryptowalut. Obejmuje ono takich gigantów jak ethereum, ale też tak niszowe projekty jak dancoin (DAN).

Co ciekawe, te mniej znane tokeny, są często ciekawą alternatywą inwestycyjną. Choć jest to spore wyzwanie dla kupujących. Przykładowo Ravencoina (RVN) osiągnął aż 386 proc. wzrostu w pierwszym kwartale br. Jego cena wzrosła z miesięcznego otwarcia w marcu z 0,013 dolarów do blisko 0,061 dolarów.

Inny token, Pchain (PAI), odnotował z kolei wzrost ceny w pierwszym kwartale o około 781 procent.

Jest też druga strona medalu. Bitcoin SV (BSV) spadł o 25 proc. zaś NEM o 13 proc. Jeszcze gorzej poradził sobie projekt Grin (GRIN), który stracił 70 procent swojej wartości od momentu uruchomienia jego sieci 15 stycznia.

Optymizm

Rzeczywiście, I kwartał br. przyniósł jednak na rynek sporo optymizmu. Czy słusznie? W maju pozostanie tylko rok to kolejnego podziału nagrody za wykopanie bloku BTC. Z reguły w takim okresie zaczynały się intensywniejsze wzrosty. Dlaczego? Powód jest prosty. Zgodnie z podstawowymi prawami ekonomii, mniejsza podaż (przy zachowaniu popytu) powoduje wzrost ceny. Tym samym wielu inwestorów wierzy, że po zmniejszeniu nagrody cena naturalnie zacznie rosnąć i sami rozpoczynają zakupy w ich mniemaniu z odpowiednim wyprzedzeniem. Tym samym sami napędzają hossę.

Czy powyższy mechanizm zadziała i tym razem? 22 marca CoinDesk przeprowadził ankietę na Twitterze, w której pytał swoich czytelników o cenę BTC w maju 2020 r. Co ciekawe, najpopularniejszą opcją okazała się wartość 15 000 USD (47 proc. i 6 450 głosów).

Czy to realne? Dziś bitcoin jest wyceniony na ponad 4 500 USD, więc oznacza to, że ​​większość ankietowanych uważa, że ​​wzrośnie o kilkaset procent  w ciągu 13 miesięcy. W fazie bańki jest to możliwe. Tylko, czy na bańkę nie jest zbyt wcześnie?


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here