Naga Markets


KryptowalutyAltcoiny mogą spowodować, że cena Bitcoina (BTC) spadnie. Wniosek ten wysnuli eksperci z Banku Rezerwy Federalnej w St. Louis. Ich raport został opublikowany 11 stycznia.


Badanie przedstawia dwie perspektywy. Z jednej strony byki mogą dać się przekonać, że ograniczona podaż i zwiększony popyt zwiększą cenę BTC. Z drugiej przeważyć może opinia niedźwiedzi o tym, że główna kryptowaluta spadnie na wykresie ceny do zera.  Wniosek? Zdaniem ekspertów przyszła cena jest gdzieś pomiędzy tymi skrajnościami.

BTC a altcoiny

Według badania cena Bitcoina w dolarach amerykańskich zależeć będzie od jego kursu wymiany w stosunku do altcoinów. Twórcy raportu uważają, że rosnąca podaż altcoinów obniża cenę samej głównej kryptowaluty. Mimo to, ponownie według dokumentu, Bitcoin ma fundamentalną wartość, która zapobiegnie spadkowi jego ceny do zera. Raport kończy się stwierdzeniem:

“Podczas gdy cena Bitcoina prawdopodobnie nie spadnie do zera, perspektywa przypływu altcoinów konkurujących z Bitcoinem w portfelach inwestycyjnych inwestorów może spowodować znaczną presję na obniżenie siły nabywczej wszystkich kryptowalut, w tym Bitcoina.”

Jest dość oczywiste, że większa liczba krypto-aktywów na rynku może doprowadzić do rozlania się kapitału na różne projekty, a nie tylko BTC. Z drugiej strony większa dywersyfikacja może też skutkować napływem na giełdy większej liczby inwestorów z większą liczbą dolarów, ponieważ część z nich kupi chętnie np. XRP czy ETH, zaś nigdy nie zainwestowałoby w BTC.

Przełom?

Jak donosiły w ostatnim czasie media, liczba aktywnych portfeli sieci Bitcoina (BTC), z których wiele od dawna była uśpiona, odnotowała wzrost, który może zwiastować gwałtowne ruchy na rynkach.

Cena głównej kryptowaluty nadal pobudza wyobraźnie. Przez cały 2018 r. wielu analityków i inwestorów (m.in. Mike Novogratz czy Charles Lee) prognozowało bycze ruchy na wykresach. Ich wizje niestety się nie sprawdziły i dziś BTC jest nadal bardzo tani w porównaniu z jego wynikami z końca 2017 r., gdy kosztował ok. 20 000 USD.

Niedawno także inna znana persona tego rynku, Vinny Lingham, dyrektor generalny platformy Civic, stwierdził, że zrewidował swoje krótkoterminowe prognozy dotyczące ceny Bitcoina. Jego zdaniem moneta stworzona przez legendarnego Satoshiego Nakamoto może teraz kosztować mniej niż 3 000 USD.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here