Naga MarketsAlphabet zaprezentował świetne wyniki finansowe za IV kw. 2020 r.Akcje Alphabet Inc. wystrzeliły w górę w notowaniach pozasesyjnych na NASDAQ, po tym jak zaprezentowane przez spółkę wyniki finansowe za IV kw. 2020 r. z łatwością przebiły oczekiwania analityków. Szczególnie dobrze wygląda wzrost przychodów w ujęciu rocznym, który wyniósł aż 23% i przebił oczekiwania analityków.

  • Przychody związane z chmurą danych wzrosły o 32% w ujęciu rocznym
  • To dział, na który bardzo mocno stawia Google
  • W obecnym raporcie został on po raz pierwszy wydzielony do osobnej prezentacji rezultatu finansowego

Alphabet: przychody powyżej oczekiwań

Alphabet Inc., właściciel m.in. Google oraz YouTube, po wtorkowej sesji na NASDAQ zaprezentował rezultaty finansowe osiągnięte w IV kw. 2020 r. Okazały się one rewelacyjne wskutek czego w handlu pozasesyjnym, kurs spółki poszybował w górę o ponad 7%.

W IV kw. 2020 r. Alphabet uzyskał przychody w wysokości 46,43 mld dol. wobec 37,57 mld dol. w analogicznym okresie rok wcześniej. A to oznacza, że w tej kategorii spółka osiągnęła wzrost o aż 23%. Tymczasem, Wall Street spodziewało się przeciętnie zaledwie 44,14 mld dol. Wynik ten wlicza około 10,4 mln kosztów pozyskania ruchu.

Alphabet zaprezentował świetne wyniki finansowe za IV kw. 2020 r.
Notowania Alphabet Inc. Źródło: tradingview.com

Po raz pierwszy właściciel Google do prezentacji raportu wydzielił wyniki działu Cloud. Ta wciąż rozwijająca się gałąź działalności nie zachwycił rezultatami, jednak było to spodziewane. W IV kw. 2020 r. przychody wyniosły 3,83 mld dol. (prognozy analityków 3,80 mld dol.), a strata z działalności operacyjnej 1,24 mld dol. Natomiast, w ujęciu rocznym przychody osiągnęły wartość 13,06 mld dol., a zysk operacyjny 5,6 mld dol.

Zobacz również: Jeff Bezos ustępuje z fotelu CEO Amazona. Spektakularny wzrost zysku spółki

Świetnie zaprezentował się dział związany z usługami reklamowymi Google, który z powodu cięcia kosztów przez wielu klientów z uwagi na pandemię zanotował spore załamanie w II kw. 2020 r.

fpmarkets

Wzrost przychodów do 6,89 mld dol. o 46% w ujęciu rocznym z nawiązką przebił oczekiwania analityków, którzy choć spodziewali się zwyżki w tej kategorii, to nie sądzili, że będzie ona aż tak duża prognozując wynik 6,22 mld dol.

– Nasze dobre wyniki w tym kwartale odzwierciedlają to jak pomocne są nasze produkty i usługi dla biznesów oraz osób fizycznych, a także tempo w jakim przyspiesza przejście z usług online do tych opartych na chmurze danych – stwierdził Sundar Pichai, CEO Alphabet.

Autor poleca również:

 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnige notowania | bitcoin cash prognozy | notowania walut | indeks nasdaq | nasdaq 100 notowania | kurs euro |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here