Naga MarketsLogo GoogleAmerykański konglomerat międzynarodowy z siedzibą w Mountain View w Kalifornii, spółka Alphabet Inc. podała podczas wczorajszej sesji handlowej swoje wyniki, które nie rozczarowały inwestorów. Jak podaje gigant z indeksu Nasdaq – przychody wyniosły 40,5 mld USD w trzecim kwartale 2019 roku, co przekłada się na nieco ponad 20 procentowy wzrost w skali roku. Jednocześnie jednak wydatki podmiotu skoczyły o 25%, czego głównym powodem były spore nakłady inwestycyjne w działalności w chmurze. Spółka zareagowała podczas wczorajszej sesji blisko 2 procentowym wzrostem – wpływając na główny indeks technologiczny NASDAQ. 


Spółka powołana przez międzynarodowego giganta Google, podczas poniedziałkowej sesji handlowej podała swoje wyniki finansowe, na które oczekiwali już inwestorzy oraz główni obserwatorzy rykowi. Jak podaje spółka w opublikowanym raporcie, przychody wzrosły o 20% w skali roku, wynosząc 40,5 mld USD w trzecim kwartale obecnego roku. To dobra informacja na sympatyków akcji giganta, a składały się na to między innymi również 6 procentowy wzrost przychodów operacyjnych (9,2 mld USD) oraz spadek marży operacyjnej na poziomie 23%.

Zobacz również: Microsoft pokonuje Amazon w przetargu na 10 mld USD dla Pentagonu

Spółka jednak mierzyła się również ze sporymi inwestycjami w działalność w chmurze – głównie przetwarzania z ramienia spółki matki – Google. Według strategów firmy było to koniecznie do przyszłego wzrostu oraz przetwarzania spółki, choć przełożyło się na znaczne osłabienie zysków podmiotu. Przez to również zysk Alphabet Inc. netto spadł z poziomu 9,2 mld USD do poziomu 7,1 mld USD, co przekłada się na 23% spadek. Zysk an akcję jednak utrzymał się na poziomie szacowanym przez analityków – na poziomie spadku 23 procentowego.

wykres Alphabet Inc. M30 28.10.2019
Alphabet Inc. M30 28.10.2019, Źródło wykresu – Tradingview

Duże zaangażowanie wydatkowe w rozwój jest dla firmy kluczowe – jak podaje kierownictwo spółki. Jak również dodaje, firma będzie nadal przeznaczać środki na wykorzystanie możliwości, jakie daje chmura, sztuczna inteligencja i sprzęt konsumencki, co oznacza, że wydatki powinny nadal utrzymywać się na podobnym poziomie.

Jak podaje również spółka – wzrost córki napędzany jest również przez główny podmiot jakim jest Google. Gigant rozwija się nadal zatrudniając w III kw. obecnego roku 6 450 pracowników. Dodatkowo, przychody z reklam Google wzrosły o 17% do 33,9 miliarda dolarów, co sugeruje, że popyt na reklamę firmy w zakresie wyszukiwania, wyświetlania filmów i stron internetowych pozostaje silny.

Może Cię zainteresować: Poranny przegląd rynków: Dax najwyżej w 2019 roku, a indeks S&P500 najwyżej w historii

Podczas wczorajszej sesji handlowej spółka rośnie blisko 2 procent na wieść o danych, jednak jeszcze przed wejściem sesji amerykańskiej, podczas dzisiejszej sesji obrót na spółce spycha wykres 1,5% niżej do poziomu 1.288,98 USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here