Alphabet pożyczył 10 miliardów dolarów w poniedziałek, dzięki największej emisji obligacji w swojej historii.
- Pięcioletnie obligacje amerykańskiego giganta maja najniższe oprocentowanie od 7 lat.
- Popyt na obligacje Aphabet wyniósł 31 miliardów dolarów.
- Wyniki Google zostały wsparte przez większe przychody z reklam.
Alphabet wesprze zielone inicjatywy
Transza pięcioletnich obligacji o wartości miliarda dolarów została opatrzona oprocentowaniem w wysokości 0,45%. Jest to najniższe oprocentowanie obligacji o takim terminie wykupu od 7 lat, kiedy to Apple wyemitował obligacje o wartości 1,5 miliarda dolarów z identycznym oprocentowaniem.
Te artykuły również Cię zainteresują
Jak podaje Reuters, popyt na obligacje technologicznego giganta wynosił 31 miliardów dolarów.
– Znajdujemy się na etapie, na którym ci niezwykle wysokiej jakości emitenci – z których jeden to Alphabet – będą ustalać bardzo niskie ceny. Dzieje się tak dlatego, że jest wielu kupujących, którzy potrzebują krótkoterminowych, niewymagających myślenia pieniędzy. Dostajesz dwa razy więcej zysku niż z pięcioletnich obligacji skarbowych. – powiedział Tom Graff, dyrektor ds. stałych dochodów w Brown Advisory.
Zobacz również: Lipiec był dla dolara najgorszym miesiącem od 10 lat
Według firmy, 5,5 miliarda dolarów pozyskanych funduszy zostanie przeznaczone na wparcie inicjatyw ekologicznych i przyjaznych środowisku, a 4,5 miliarda dolarów zostanie użyte na ogólne potrzeby korporacyjne.
Wyniki Google przekroczyły prognozy rynku
W ostatnim tygodniu lipca właściciel Google opublikował swoje wyniki za drugi kwartał, które przekroczyły oczekiwania analityków. Przychody spółki spadły o 2% w stosunku do drugiego kwartału 2019 roku i wyniosły 38,30 miliardów dolarów, przewyższając prognozy o prawie miliard dolarów.
Przychody z reklam na YouTube wzrosły o 209 milionów dolarów rok do roku i osiągnęły poziom 3,81 miliardów dolarów, wobec konsensusu na poziomie 3,78 miliardów dolarów. Łącznie przychód z reklam wyniósł 29,9 miliarda dolarów tworząc większość przychodu firmy.
– W drugim kwartale nasze całkowite przychody wyniosły 38,3 miliarda dolarów, co było wynikiem stopniowej poprawy działalności reklamowej oraz silnego wzrostu przychodów z usług Google Cloud i innych. W dalszym ciągu poruszamy się w trudnej sytuacji gospodarczej na świecie. – powiedział dyrektor finansowy Alphabet, Ruth Porat.

Autor poleca również: