Naga MarketsAlphabet pożyczył 10 mld dol., przez emisję rekordowo nisko oprocentowanych obligacjiAlphabet pożyczył 10 miliardów dolarów w poniedziałek, dzięki największej emisji obligacji w swojej historii.

  • Pięcioletnie obligacje amerykańskiego giganta maja najniższe oprocentowanie od 7 lat.
  • Popyt na obligacje Aphabet wyniósł 31 miliardów dolarów.
  • Wyniki Google zostały wsparte przez większe przychody z reklam.

Alphabet wesprze zielone inicjatywy

Transza pięcioletnich obligacji o wartości miliarda dolarów została opatrzona oprocentowaniem w wysokości 0,45%. Jest to najniższe oprocentowanie obligacji o takim terminie wykupu od 7 lat, kiedy to Apple wyemitował obligacje o wartości 1,5 miliarda dolarów z identycznym oprocentowaniem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak podaje Reuters, popyt na obligacje technologicznego giganta wynosił 31 miliardów dolarów.

Znajdujemy się na etapie, na którym ci niezwykle wysokiej jakości emitenci – z których jeden to Alphabet – będą ustalać bardzo niskie ceny. Dzieje się tak dlatego, że jest wielu kupujących, którzy potrzebują krótkoterminowych, niewymagających myślenia pieniędzy. Dostajesz dwa razy więcej zysku niż z pięcioletnich obligacji skarbowych. – powiedział Tom Graff, dyrektor ds. stałych dochodów w Brown Advisory.

Zobacz również: Lipiec był dla dolara najgorszym miesiącem od 10 lat

Według firmy, 5,5 miliarda dolarów pozyskanych funduszy zostanie przeznaczone na wparcie inicjatyw ekologicznych i przyjaznych środowisku, a 4,5 miliarda dolarów zostanie użyte na ogólne potrzeby korporacyjne.

Wyniki Google przekroczyły prognozy rynku

W ostatnim tygodniu lipca właściciel Google opublikował swoje wyniki za drugi kwartał, które przekroczyły oczekiwania analityków. Przychody spółki spadły o 2% w stosunku do drugiego kwartału 2019 roku i wyniosły 38,30 miliardów dolarów, przewyższając prognozy o prawie miliard dolarów.

Przychody z reklam na YouTube wzrosły o 209 milionów dolarów rok do roku i osiągnęły poziom 3,81 miliardów dolarów, wobec konsensusu na poziomie 3,78 miliardów dolarów. Łącznie przychód z reklam wyniósł 29,9 miliarda dolarów tworząc większość przychodu firmy.

W drugim kwartale nasze całkowite przychody wyniosły 38,3 miliarda dolarów, co było wynikiem stopniowej poprawy działalności reklamowej oraz silnego wzrostu przychodów z usług Google Cloud i innych. W dalszym ciągu poruszamy się w trudnej sytuacji gospodarczej na świecie. – powiedział dyrektor finansowy Alphabet, Ruth Porat.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji Alphabet w ciągu 10 ostatnich dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here