Naga MarketsWe czwartek wyniki za IV kwartał opublikuje jedna z największych amerykańskich spółek. Alphabet, który jest właścicielem m.in. przeglądarki internetowej Google, cały czas goni Apple w wyścigu o miano najbardziej wartościowej firmy notowanej na Wall Street. Przed publikacją ceny akcji tego giganta z branży IT znajdują się blisko historycznych szczytów. Pojawia się więc pytanie czy uda się je w tym tygodniu przebić.


Po przejściowej konsolidacji notowaniom Alphabet w połowie 2015 roku udało odbić się od poziomu 539 USD i od tego momentu kontynuowany jest systematyczny ruch na północ. Po osiągnięciu historycznych szczytów wypadających przy poziomie 838,50 USD pod koniec października 2016 roku zobaczyliśmy korektę, która ostatecznie zatrzymała się na linii trendu wzrostowego, i obecnie notowania spółki znajdują się zaledwie 12 USD poniżej maksimów z października.

Choć ostatnie 4 dzienne świece były podażowe i próżno szukać w śród nich jednoznacznego sygnału zwiastującego dalsze odbicie, to z szerszej perspektywy więcej czynników przemawia za tym, że dojdzie do re-testu poziomu 838,50 USD. Cały czas mamy do czynienia z układem złotego krzyża – 50-dniowa średnia (kolor czarny) znajduje się powyżej 200-dniowej średniej (kolor żółty) – co wskazuje, iż inicjatywa należy do strony popytowej. Ponadto spoglądając tylko ostatnie na trzy miesiące widać, że mamy do czynienia z sekwencją wzrostową – obecnie znajdujemy się przy nowym wyższym szczycie, co może sugerować ruch w kierunku nowego wyższego dołka , który mógłby wypadać w okolicy 50-dniowej średniej ruchomej, ale kolejnym krokiem byłoby odbicie właśnie w stronę szczytów z października.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Alphabet zaprezentuje swój raport już po zakończeniu czwartkowej sesji na Wall Street. Spółka ma zaraportować zysk na jedną akcję (EPS) na poziomie 9,63 USD przy przychodach rzędu 25,12 mld USD. W analogicznym okresie w 2015 roku koncern wypracował EPS równy 7,06 USD, co oznacza, że rynek spodziewa się dużej poprawy zyskowności.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here