Naga MarketsAlpariJeszcze kilkanaście godzin temu brytyjski oddział dużego rosyjskiego brokera – Alpari UK – był oficjalnie niewypłacalny i miał w najbliższym czasie ogłosić zakończenie działalności. Niespodziewanie spółka została jednak wykupiona w weekend. Nieznani nabywcy mają pokryć między innymi 45 milionów dolarów strat – taka jest bowiem łączna wartość ujemnych sald klientów.


Jak udało się dowiedzieć serwisowi Forex Magnates, Alpari UK przygotowuje się gorączkowo do negocjacji przejęciowych. Według nieoficjalnych danych sprzedaż pozwoli pokryć 20-25 milionów USD zobowiązań oraz 15-25 milionów USD niedoborów kapitałowych – negatywnych skutków rewelacji na franku w zeszłym tygodniu.

Te artykuły również Cię zainteresują
O ile tożsamość potencjalnych nabywców nie została oficjalnie podana, to rynek obiegła plotka, że chrapkę na przejęcie portfela klienckiego Alpari UK ma między innymi FXCM. Dokładnie ten sam broker, który w zeszłym tygodniu został uratowany ponad 200-milionową pożyczką. Gdyby nie wspomniane środki, wtedy również musiałby ogłosić niewypłacalność.

Brokerzy mogli stracić na decyzji Szwajcarskiego Banku Narodowego ponad 1 miliard dolarów. W przeciągu najbliższych dni jeszcze wielokrotnie możemy usłyszeć o przejęciach mniejszych lub upadających przedsiębiorstw brokerskich przez podmioty, które lepiej poradziły sobie z czarnym czwartkiem wywołanym przez SNB.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here