Naga MarketsAlpari Russia wprowadza do oferty nowy rodzaj OB
Alpari Russia wprowadza do oferty nowy rodzaj OB

Broker opcji binarnych – Alpari Russia – wprowadza do swojej oferty innowacyjną usługę związaną z OB. Nazwa narzędzia, o którym mowa to Spread High/Low. W dużym skrócie mowa tutaj o nowym rodzaju opcji binarnych uzupełnionych o rynkowy spread.

O ile oferta reklamowana mówi o możliwości realizacji pokaźniejszych zysków ze zwrotami w wysokości do 100%, to ryzyko jest jednak zdecydowanie większe. Kupując konkretną opcję zakładamy bowiem, że nie zostanie ona zamknięta powyżej/poniżej obecnej ceny, ale musimy dodać do tego jeszcze rynkowy handicap (w postaci spreadu).

Oferta Alpari Russia, w skład której wchodziły do tej pory opcje binarne High/Low, One Touch oraz możliwość ustalania własnych warunków realizacji opcji zostaje uzupełniona o Spread High/Low. Klienci mogą korzystać z platformy tradingowej dostępnej bezpośrednio na stronie internetowej lub handlować ze swoich urządzeń mobilnych.

O co chodzi ze spreadem?

Poniżej prezentujemy bardziej szczegółowe spojrzenie na nową usługę Alpari Russia oraz wytłumaczenie zasad gry.

Zanim jednak przejdziemy dalej prześwietlmy pojęcie spreadu:

spread (podawany w pipsach), jest po prostu różnicą pomiędzy ceną zakupu i sprzedaży waluty w danym momencie. Jest on jednocześnie kosztem zawarcia naszej transakcji.

Spread rynkowy i docelowy mogą się znacznie od siebie różnić
Spread rynkowy i docelowy mogą się znacznie od siebie różnić

Warto wyróżnić też pojęcie spreadu docelowego, który utrzymywany jest przez brokera w momencie umiarkowanej aktywności rynku, a okresowo wyższego spreadu występującego w momencie publikacji istotnych danych i silnej zmienności rynku. Dla przykładu, jeżeli spread docelowy na złotym oscyluje wokół 30 pipsów (0,0030 PLN), a kurs EUR/PLN kwotowany jest na poziomie 4,4570/4,4600, to inwestor dokonujący transakcji kupna euro za złotówki nabywa je po cenie 4,4600 i jeżeli będzie chciał je teraz sprzedać bez straty, to rynek musi przesunąć się o co najmniej 30 pipsów w górę (tj. 0,0673proc.) do 4,4600/4,4630. Słowem, im na danym rynku jest mniejszy spread tym lepiej.

W naszym przykładzie posłużymy się wykresem GBP/USD z Alpari Russia:

Wykres GBP/USD na platformie Alpari
Wykres GBP/USD na platformie Alpari

Zdecydowaliśmy się na zakup opcji Spread High na Kablu (gra na wzrosty). Cena GBP/USD wynosi 1.6094. Jak się jednak okazuje, aby móc grać na opcji Spread High/Low miejsce musi mieć korekcja ceny (w przypadku opcji CALL – w górę) o wartość spreadu. W powyższym przypadku wynosi on 6 pipsów.

Kupujemy więc opcję zakładającą, że po upływie jej czasu cena będzie znajdowała się nie powyżej 1.60940 ale powyżej tej wartości uzupełnionej o 6-pipsowy spread (czyli 1.61000).

Niektórym taki sposób gry może kojarzyć się z handicapami często spotykanymi w przypadku zakładów sportowych. Bukmacherzy bardzo często z miejsca dodają lub odejmują drużynom ilość zdobytych bramek i punktów, aby zaoferować typerom korzystniejszy kurs.

Czy próbowaliście już gry na opcjach binarnych ze spreadami? Jeżeli tak, to jakie są Wasze opinie?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here