Naga MarketsBroker rynku pozagiełdowego z dość bujną przeszłością, który wciąż walczy o klienta oferując między innymi wyższą dźwignię finansową robi kolejny krok w kierunku szerszego otwarcia się na nowych użytkowników. Alpari zaczyna akceptować Bitcoina jako jedną z szeregu walut, którymi można dokonać wpłaty depozytu zabezpieczającego. 


Cieszyć może fakt dalszej adaptacji kryptowalut w realnej gospodarce, choć wątpliwe by broker znalazł dużo chętnych do wpłacenia swoich bitcoinów na poczet depozytu zabezpieczającego w znanej na Wyspach marce.

Wszystko za sprawą dodatkowej prowizji jaka towarzyszy zdeponowaniu środków na rachunku inwestycyjnym z wykorzystaniem najstarszej z kryptowalut. Minimalna kwota depozytu dokonana za pomocą Bitcoina wynosi 0.00055 BTC. Korzystając z kursów kryptowalut dostępnych na coinpaprika.com dochodzimy do wniosku, że minimalna wpłata na poczet przyszłych inwestycji w Alpari dokonana za pomocą Bitcoina wynosi niecałe $3,6.

Nie tylko Alpari

Rosyjski broker nie jest pierwszym, ani zapewne nie ostatnim podmiotem wprowadzającym takie zmiany w swojej ofercie. Mimo przedłużającej się bessy na rynku kryptowalut (Bitcoin wciąż kosztuje mniej niż $7000) ich adaptacja oraz świadomość społeczeństwa na ich temat rośnie.

Zasilenie depozytu poprzez kryptowaluty możliwe jest zarówno u brokerów europejskich (FXPrimus, Axiory czy ShiftForex) jak i podmiotów z Ameryki Łacińskiej (Golden Capital) czy Azji.

Warte uwagi: Rosja ma „białą listę” firm kryptowalutowych

Brokerzy coraz częściej spoglądają w stronę kryptowalutowych procesorów płynności takich jak Bitpay. W marcu tego roku CCO firmy, Sonny Singh komentował nowy kierunek słowami: Bitcoin nie jest jedynie jednym z najbardziej interesujących aktywów spekulacyjnych – to również technologia transferu wartości, która może dodać unikalne wartości platformom inwestycyjnym.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here