Naga Marketsalpari-pattern-officeZgodnie z opublikowanymi dzisiaj przez spółkę Alpari informacjami, podmiot rozpoczął poszukiwania dyrektora zarządzającego dla nowej filii, która miałaby działać na terenie Unii Europejskiej i agregować przede wszystkim klientów z terenów Wschodniej Europy gdzie marka promowała swoje usługi w przeszłości.


Jak feniks z popiołów?

Bankructwo Alpari UK w związku z nieprzewidywanymi wydarzeniami na franku szwajcarskim zapoczątkowanymi przez Szwajcarski Bank Centralny (porzucenie progu 1.20 na EUR/CHF) 15 stycznia bieżącego roku, było jednym z najgorętszych tematów w całej branży FX.

Te artykuły również Cię zainteresują
W związku z tym podmiot utracił autoryzację do świadczenia usług na terenie Unii Europejskiej. Broker zaczął jednak aktywnie analizować swoje opcje powrotu na popularny rynek i ponownego uzyskania licencji obowiązującej na terenie całej Zjednoczonej Europy.

Zgodnie z wypowiedziami Sergieja Wijazmina – dyrektora ds. rozwoju międzynarodowego – Alpari szuka obecnie miejsca na swoją nową siedzibę. Według najnowszych informacji miałby być to jeden z krajów z wschodnich części Europy.

Własność intelektualna i prawa do marki zabezpieczone

Pomimo bankructwa Alpari UK, jeden z głównych udziałowców spółki zabezpieczył większość własności intelektualnej oraz praw do znaków towarowych poprzez ich wykup za prywatne środki w zeszłym miesiącu.

Obecnie Alpari chce zacząć jeszcze raz, działając w oparciu o model STP co umożliwia uzyskanie licencji na terenie całej Unii Europejskiej. Jak podał Pan Wijazmin ,Alpari posiada wielu zaufanych klientów, którzy nadal chcieliby współpracować z marką.

Jak podaje Forex Magnates przedsiębiorstwo już teraz poszukuje nowego dyrektora zarządzającego do przyszłego oddziału. Broker osiedliłby się najchętniej w miejscu, w którym jego usługi znane są inwestorom – w związku z tym lokalizacja w Polsce nie jest wkluczona.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here