Naga MarketsOstatnia sesja tygodnia przyniosła GPW notowania dalekie od standardu granego zwykle w pierwsze piątki miesiąca. Gdy rynki globalne skupiły się na czekaniu na dane z amerykańskiego rynku pracy, GPW skupiła się na lokalnych zmiennych.

Allegro było wczoraj jedną z najsilniejszych spółek

Rynek odpowiedział dynamicznym uderzeniem popytu na informacje ze spółek. W efekcie w indeksie nie brakło imponujących wzrostów, jak Allegro, LPP czy Mercator, które w finale zyskały od blisko 6 do przeszło 15 procent. Dobrze zaprezentowały się też spółki energetyczne.Przebieg sesji wskazuje, iż lokalne zmienne okazały się silniejsze od globalnych, ale po 14:30 na rynek wróciła wrażliwość na zachowanie giełd bazowych. Radykalnie gorsze od oczekiwań dane amerykańskiego Departamentu Pracy jednoznacznie pokazały, iż gospodarka amerykańska stale pozostaje w cieniu pandemii i odczuwa elementy, które pojawiły się w systemie na skutek radykalnego szoku i odpowiedzi władz programami pomocowymi.

W efekcie sesję w Warszawie można podzielić na poranną zwyżkę, śródsesyjne skonsolidowanie się rynku i wreszcie zamknięcie zbudowane pod dyktando reakcji Wall Street na dane z USA.

Niezależnie, sesja miała też ciekawy, by nie powiedzieć ważny aspekt techniczny. Poranny wzrost wybił indeks WIG20 z konsolidacji pod oporami w rejonie 2360 pkt., czego efektem było skierowanie uwagi graczy na strefę oporów w rejonie 2416-2400 pkt., której test pojawił się już na progu drugiej godziny sesji. W kolejnych godzinach bykom udało się wynieść indeks w rejon 2415 pkt., więc bilansem sesji jest również przetestowanie oporu na najwyższym punkcie hossy.

Brak przebicia jest faktem, więc można mówić o zawahaniu popytu w ważnym punkcie wykresu. Warto liczyć się z jakąś formą skonsolidowania się rynku w rejonie 2400 pkt., ale patrząc na wykres tygodniowy, na którym pojawiła się dynamiczna biała świeca, nie można mieć wątpliwości, iż apetyty rynku lokują się już poza strefą oporów w rejonie 2416-2400 pkt. W istocie przebicie 2416 pkt. otworzy drogę w rejon 2500 pkt., gdzie psychologiczna bariera spotyka się ze strefą oporów technicznych 2507-2492 pkt.

Autor: Adam Stańczak, Analityk DM BOŚ

Autor poleca również:

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here