Naga MarketsAllegro zyska na pandemii i zbliżających się świętach? Kurs akcji lidera branży e-handlu na krajowym rynku, spółki Allegro, rósł podczas piątkowej sesji o około 0,97%. Akcje drożały o 0,43 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 46,09 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego w piątek 1,02% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle poprzednich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 45,40 zł. W sumie od połowy września kurs spadł o ponad 45%.

Pandemia sprzyja?

Notowania spółki zdecydowanie poprawiły się w ostatnim czasie. Mimo, że nadal mamy do czynienia z trendem spadkowym, pojawiają się jednak dynamiczne odbicia. Wydaje się, że spółce może sprzyjać rozwój czwartej fali pandemii. Mimo, że obawy o lockdown na razie są nikłe, to sprzedaż internetowa może w takich okresach i tak wzrastać. Po za tym, zbliża się okres świąteczny, kiedy obserwujemy wzmożone zakupy przez internet.allegro 22.11.2021
Notowania Allegro 22.11.2021

Wzmocnienie zespołu

David Roberts dołączy do zespołu zarządzającego Allegro i obejmie stanowisko dyrektora ds. technologii i produktu (CTPO), podała spółka. Roberts obejmie nową funkcję w połowie stycznia 2022 r., zastępując w tej roli pełniącego obowiązki CTO Marcina Mazurka. “David Roberts stanie na czele zespołu technologicznego Allegro i obejmie stanowisko dyrektora ds. technologii i produktu.

David przejmie kierownictwo nad rozwojem technologii Allegro w momencie bezprecedensowego wzrostu firmy, który będzie wspierał swoim bogatym, międzynarodowym doświadczeniem w kierowaniu procesami transformacji cyfrowej” – czytamy w komunikacie. Zespół technologiczny Allegro liczy dziś ponad 1000 osób i jest jedną z największych społeczności inżynierskich w Europie. Tworzy on i rozwija światowej klasy produkty i usługi dla ponad 13 mln kupujących i ponad 135 tysięcy sprzedających na platformie, zaznaczono.Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here