Naga MarketsAllegro ze stratą, słabość WIG20 na tle EuropyPoczątek nowego tygodnia handlu przyniósł spadek głównego, krajowego indeksu WIG20 o 0,29% podczas gdy większość europejskich odpowiedników zakończyła handel na plusach. MWIG40 zyskał 0,28%, sWIG80 podbił o 1,16%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 1,1 mld z czego 840 mln przypadło na sam WIG20.

Allegro odnotowało 2,57-procentową stratę, podwyższona zmienność na mniejszych spółkach

Już przed sesją futures na europejskie parkiety wskazywały na potencjalne podbicie optymizmu w Europie. Indeksy we Włoszech zyskują pod tzw. „efekt Draghiego” podczas gdy m.in. DAX testuje nowe ATH w ślad za USA. Początek rynku kasowego w USA przyniósł historyczne maksima na głównych indeksach (SPX, NDX, DJI). Tamtejsi inwestorzy wyczekują wsparcia w postaci zapowiadanego pakietu stymulacyjnego Bidena. O wyraźnym apetycie na ryzyko niech świadczy fakt, iż informacje z Tesli o zakupie BTC za 1,5 mld (i możliwym przyjmowaniu płatności w tej kryptowalucie w przyszłości) podbiły wycenę producenta aut o ponad 2% i wywindowały BTC do nowego ATH.

Te artykuły również Cię zainteresują
Lokalnie, w ramach WIG20, najmocniejsze zwyżki obserwowaliśmy na akcjach JSW (+12,95%) oraz CCC (+5,85%). Problemem jest jednak fakt, iż obydwa walory ważą relatywnie mało (odpowiednio 0,99% i 1,78%) w indeksie blue-chip’ów. Na drugiej stronie tabeli widniały akcje m.in. CD Projektu ze zniżką 2,4% (waga 9,25%) i Allegro (spadek 2,57% i waga 10%), co spowodowało iż ponownie WIG20 był jednym z najsłabszych indeksów w Europie. Równie ciekawie było na mniejszych spółkach, gdzie ponownie podwyższona zmienność i obroty widoczne były na akcjach Serinus Energy (+15%) czy Brastera (+31%).

Z rynkowego punktu widzenia dzisiejsza sesja dość dobrze wpisuje się w ostatnią słabość WIG20. Z technicznego punktu widzenia trudno mówić jednak o znaczących zmianach w układzie sił – wykres sugeruje raczej konsolidacje blisko 1960 pkt.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs zlotowki | notowania biomed | pkn orlen kurs | sp 500 | cena akcji biomed |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here