Naga MarketsAllegro ze spadkiem 2,1 procent. Kurs FW20 zachowuje się stabilneWtorkowa sesja przyniosła spadek cen akcji na krajowym parkiecie. Gorsze nastroje wpisywały się w ogólny klimat na głównych rynkach zagranicznych, będących pod wpływem osłabienia sentymentu inwestycyjnego w Chinach. Patrząc na wykres 60-min FW20 widać jednak, że cały wczorajszy spadek został wykonany w ciągu pierwszej godziny po otwarciu rynku kasowego i do końca sesji kurs stabilnie oscylował wokół poziomu 2200 pkt.

Allegro straciło 2,1% ciągnąc notowania indeksu WIG20 w dół

To sugeruje, że mimo wczorajszej zniżki nawis podażowy nie jest duży i dość szybko został zrównoważony przy niższym poziome cenowym. Na samym wykresie na podstawie ostatnich ekstremów cenowym można wyodrębnić lekko spadkowy kanał.Na wykresie dziennym wczorajsza zniżka nie oznacza trwalszych zmian w postrzeganiu instrumentu. Notowania przejściem w trend boczny opuściły w lipcu wzrostowy kanał, począwszy od czerwca jest dostrzegalna formacja trójkąta o granicach przebiegających obecnie przy poziomach ok. 2180 i 2260 pkt. W grupie spółek indeksu bazowego za osłabienie WIG20 są główne odpowiedzialne akcje ALLEGRO oraz sektora bankowego, ze wskazaniem na PKO BP.

FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie dziennym
FW20 w układzie 60-minutowym
FW20 w układzie 60-minutowym

Poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy zagraniczne wykazują stabilne zachowanie implikując tożsame zachowanie na początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na kończące się posiedzenie FED, na którym nie są co prawda oczekiwane zmiany w dotychczasowej polityce pieniężnej, ale na konferencji prasowej może pojawią się jakieś wskazania co do przyszłych zmian.

Autor: Marcin Brendota

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw ciech | wirtualna polska akcje opinie | cd projekt notowania | gpw kghm | pkn orlen kurs | korona islandzka pln | cena akcji lotos |

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here