Naga MarketsOd pewnego czasu spekulowano na temat możliwego debiutu Allegro na giełdzie. Początkowo wskazywano, że działający od 1999 roku konkurent eBay’a i Amazon’a będzie listowany na parkietach w Warszawie i Amsterdamie. Z najnowszych doniesień wynika jednak, że plan ten porzucono i obecnie mówi się już jedynie o debiucie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

  • Allegro zadebiutuje na GPW już we wrześniu
  • Allegro zamierza zebrać w ramach IPO od 2,3 do 3 nawet miliardów dolarów
  • Allegro stanie się największa spółką na warszawskim parkiecie

Allegro giełdowym debiutem dziesięciolecia

– Fundusze private equity Cinven, Permira i Mid Europa Partners usilnie starają się wprowadzić polski serwis aukcyjny Allegro na warszawską giełdę – poinformowała agencja Reuters.

Te artykuły również Cię zainteresują
Debiut Allegro na warszawski parkiecie ma odbyć się już we wrześniu. Właściciele spółki zamierzają zebrać w ten sposób od 2,3 do 3 nawet miliardów dolarów (czyli przy obecnym kursie dolara 9-11,7 mld zł), co oznaczałoby, że kapitalizacja spółki wyniosłaby około 11 miliardów dolarów czyli 43 mld zł. Tak znaczna wycena spółki sprawiłaby, że Allegro byłoby warte więcej niż obecny lider na warszawskim parkiecie, czyli CD Projekt, którego wycena sięga 37 mld zł.

Na uwagę zasługuje fakt, iż byłby to największy debiut przy Książęcej od 2007 roku, kiedy to Immoeast, spółka już notowana w Wiedniu, sprzedała akcje o wartości ponad 2,8 mld euro (3,20 mld dolarów), z czego około 20 proc. inwestorom w Polsce.

Udane IPO z pewnością poprawiłoby ogólne statystyki na europejskich parkietach. Okazuje się bowiem, że w pierwszej połowie roku europejskie IPO pozyskały zaledwie 5,6 mld dolarów, co jest najgorszym wynikiem od 2012 r.,

Z badania Kantar z 2019 roku wynika, że Allegro, które umożliwia sprzedaż na swojej platformie zarówno hurtowniom, jak i osobom prywatnym, jest najpopularniejszym serwisem e-commerce w Polsce, z którego korzysta aż 79% konsumentów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCena palladu powróciła ponad 2000 USD za uncję
Następny artykułAnt Financial stanie się największym fintechem świata? Planuje podwójne IPO
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here