Naga MarketsAllegro z zaskakującą zwyżką o prawie 3 procent, sesja GPW bez decydujących rozstrzygnięćPoniedziałkowa sesja na warszawskim parkiecie nie przyniosła jakichkolwiek rozstrzygnięć na poziomie najważniejszych indeksów. WIG20 był relatywnie najsilniejszym indeksem na krajowym rynku, zyskując jedynie 0,16%. mWIG40 i sWIG80 straciły natomiast kolejno 0,13% i 0,42%. Tym samym wszystkie indeksy pozostają w trwającej od początku czerwca konsolidacji. W wypadku indeksu blue-chipów wyraźny trend boczny określony jest przez wsparcie na poziomie 2200 pkt. i opór na poziomie 2300 pkt.

Allegro wśród liderów ze wzrostem o 2,99%

Liderami wzrostów w segmencie największych spółek były CD Projekt i Allegro. CDR zyskał 7,37% i była to najlepsza sesja producenta Wiedźmina i Cyberpunka od końca maja. Na tak dobrą sesję CD Projektu złożyło się kilka wydarzeń. Po pierwsze Cyberpunk 2077 po powrocie do PS Store okazał się najczęściej pobieraną przez graczy grą w czerwcu. Nie oznacza to jednak, iż spółka z tego tytułu osiągnie znaczące przychody, gdyż prawdopodobnie za dużą liczbą pobrań stoją gracze, którzy stwierdzili po premierze, iż gra pozostaje niegrywalna i obecnie chcą zobaczyć jak wygląda produkcja po dokonanych zmianach i poprawkach. Niemniej jednak pewna część pobrań z pewnością dotyczy nowych graczy. Drugim ważnym wydarzeniem było ogłoszenie przez Netflix, na grudzień, premiery drugiego sezonu serialu Wiedźmin.Do tego czasu CD Projekt powinien opublikować wersję gry Wiedźmin 3 na konsole nowej generacji, co jeszcze bardziej wydłuży ogon sprzedażowy gry. Spółka zapowiedziała także nowe bezpłatne dodatki do gry, co powinno również zaktywizować graczy. Zwracamy jednakże uwagę, iż aktualizacja do wersji na konsole nowej generacji będzie dostępna dla aktualnych posiadaczy gry, stąd również i ten czynnik będzie miał ograniczony wpływ na wyniki spółki. W związku z powyższym aktualnie pozostajemy wciąż sceptyczni względem wyników CD Projektu w najbliższych kwartałach, a co za tym z ostrożnością przyjmujemy wzrosty notowań.

Poza CD Projektem wyraźnie w dniu wczorajszym wyróżniało się Allegro zyskujące 2,99% jak i Dino (2,84%) oraz Orange (2,36%). Z drugiej strony bardzo słabo radził sobie sektor bankowy. Najgorszą spółką w WIG20 był Santander, który stracił aż 4,07%. Cały subindeks WIG-Banki spadł 2,49% i tym samym otworzył trzeci z rzędu spadkowy tydzień na tym indeksie.

Na rynkach bazowych poniedziałkowa sesja w dużej mierze przebiegła w pozytywnych nastrojach. Niemiecki DAX30 zyskał 0,65% i zakończył dzień nowym najwyższym zamknięciem w historii. Dobrą sesję mają również za sobą amerykańskie indeksy. Zarówno S&P 500 jak i Nasdaq 100 zyskały ponad 0,3%.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Sesja w Azji kończy się w pozytywnych nastrojach. Nie przekłada się to jednak w godzinach porannych na notowania kontraktów terminowych na DAX 30 i S&P 500, które minimalnie tracą. Powyższe pozwala oczekiwać dalszej konsolidacji na warszawskim parkiecie. W kontekście danych makroekonomicznych, najważniejszym wydarzeniem w dniu dzisiejszym będzie publikacja wskaźnika inflacji za czerwiec w Stanach Zjednoczonych. Konsensus rynkowy zakłada wzrost wskaźnika inflacji bazowej o 0,4% m/m. Wyższy wzrost zwiększałby oczekiwania względem normalizacji polityki monetarnej Fed, co mogłoby zostać źle odebrane przez inwestorów. Niższy odczyt mógłby natomiast sprzyjać kupującym na rynkach giełdowych na bazie oczekiwań względem utrzymania programów pomocowych i niskich stóp procentowych. Warto ponadto mieć na uwadze, iż w USA rozpoczyna się sezon publikacji wyników spółek za 2Q’21.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax30 wykres | akcje cyfrowy polsat | kurs dax | notowania dax | bitcoin era opinie | akcje gpw | bitcoin trend app |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here